کد خبر: 390015 A

میرزاده خبر داد:

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با تاکید آیت الله هاشمی رفسنجانی و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداری کرمان، بیمارستان دانشگاه آزاد در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی رئیس هیأت موسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی، میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان، مدیران کل و روسای واحدهای استان کرمان برای شرکت در هفتمین جلسه هماهنگی و پایش امور استان‌ها به استان کرمان سفر کرده‌اند.

میرزاده در این نشست گفت: برای دانشگاه آزاد اسلامی مایه افتخار است که هفتمین جلسه پایش دانشگاه که مجمعی از روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در آن شرکت می‌کنند، با حضور آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی بنیانگذار این دانشگاه برگزار می‌شود.

میرزاده ضمن تشکر از حضور آیت‌الله جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در این جلسه، اظهار داشت: بنده افتخار همکاری و خدمتگزاری در این استان را در محضر ایشان داشته‌ام و همواره از حمایت‌های آیت‌الله جعفری برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان استفاده می‌کردم.

وی افزود: آیت‌الله جعفری با مشی تعادلی و روحیه سازنده خود، همیشه یار و مددکار مسئولان هستند و امروز نیز با‌‌ همان روحیه پیشین با مسئولان استان تعامل دارد و این امر سبب شده که استان کرمان یک استان بی‌حاشیه باشد و مسئولان بتوانند با قوت و جدیت کار خود را دنبال کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه استان کرمان استاندارهای موفقی داشته است، گفت: پس از بنده، جناب آقای مرعشی زمینه خدمات بزرگی را در استان فراهم کرد و امروز نیز مهندس رزم حسینی سکان امور استان را با قدرت به دست گرفته است.

وی با تأکید براینکه ما در دانشگاه آزاد اسلامی افتخار خدمتگزاری زیرنظر یکی از شخصیت‌های بزرگ ایران را داریم، اظهار داشت: آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی قبل و بعد از انقلاب منشأ خدمات فراوانی برای کشور بوده است و شخصیتی است که بیش از ۶۰ سال سابقه موثر و مفید سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علمی را دارد که در کشور ما بی‌سابقه است.

میرزاده با اشاره به تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی و تأیید امام خمینی (ره) و حضور بزرگانی مانند مقام معظم رهبری در هیأت موسس اول، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز به یک الگوی جهانی و پدیده بین‌المللی تبدیل شده که در تاریخ علمی جهان بی‌نظیر است. واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با گستردگی خود در سطح کشور، به توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن منطقه کمک کرده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این دانشگاه شجره طیبه‌ای است که با هدایت‌ها و راهنمایی‌های آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی به این افتخار بزرگ رسیده است.

وی با اشاره به سفر خود به کشور ایتالیا برای تأسیس دفا‌تر بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در آنجا نیز از خدمات آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی یاد می‌کردند که این امر نشان از آوازه بین‌المللی ایشان در سطح جهانی دارد.

میرزاده با بیان اینکه تأسیس یک بیمارستان در شهر کرمان توسط دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه‌های دانشگاه بوده و مجوز آن قبلاً از رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه اخذ شده، گفت: با نظر مساعد وزیر بهداشت، مقرر شده یک بیمارستان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و با کمک‌های خیرین و استانداری، در کرمان تأسیس شود.

وی با بیان اینکه این خبر خوش اولین حاصل سفر آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی به استان کرمان است، تأکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا یک بیمارستان در شأن دانشگاه آزاد اسلامی و مردم کرمان بسازیم.

آیت‌الله جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان نیز در این جلسه با خیرمقدم به محضر مبارک آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری، گفت: مبارزات و فعالیت‌های ایشان بر کسی پوشیده نیست و آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی همواره از یاران امام (ره) و پس از او، مقام معظم رهبری بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد سفر ایشان به استان کرمان، منشأ خیر و برکت برای استان باشد.

آیت‌الله جعفری همچنین با تشکر از دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، به خاطر فراهم کردن موجبات سفر آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی به این استان قدردانی کرد و برای وی آرزوی توفیق الهی کرد.

امام جمعه کرمان همچنین از مهندس رزم حسینی استاندار کرمان برای زحمات بی‌شائبه در این استان تشکر و قدردانی کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد مسئولان با موفقیت امور کشور را دنبال کنند.

استان کرمان بیمارستان دانشگاه ازاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر