کد خبر: 390446 A

معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد:

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از عوامل مؤثر در پیشرفت دانشگاه‌ها ایجاد انگیزه و رقابت در عرصه‌های مدیریتی دانشگاه هاست.

به گزارش ایلنا، مجتبی شریعتی نیاسر در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی کنکور سراسری در دانشگاه کاشان، اظهار داشت: برای توسعه و اثر گذاری بیشتر، سطح بندی آموزش عالی را از سال گذشته شروع کردیم.

وی به سطح بندی دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: در بهمن ماه گذشته دوره آزمایشی سطح بندی مراکز دولتی پشت سر گذاشته شد و نتایج بعدی در یک ماه آینده اعلام می‌شود.

شریعتی نیاسر با اشاره به اینکه مراکز دولتی نیز برای نخستین بار در کشور در قالب سطح بندی تعیین شده است، افزود: کل دانشگاه‌ها به دو دسته جامع و تخصصی تقسیم شده‌اند و هر کدام از دانشگاه‌ها در سطوح چهار گانه قرار می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این سطح بندی هر کدام از دانشگاه‌ها متناسب با جایگاه‌شان زمینه رشد بیشتری را پیدا می‌کنند و طبعا نتایج نهایی این سطح بندی که در آینده اعلام خواهد شد، می‌تواند ملاک عمل برای هر گونه امتیاز به لحاظ تقویت و توسعه دانشگاه‌ها و اعتبارات و توسعه در فعالیت‌های ملی و فرا ملی باشد.

معاون آموزشی وزارت علوم همچنین به طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: در راستای تحقق بخشی به مفاد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح آمایش آموزش عالی که یکی از مفاد آن ساماندهی مراکز آموزش عالی است، موسسات و مراکز آموزش عالی که بر اساس استانداردهای مورد نظر در وزارت علوم با ملاک‌های قابل قبول فاصله داشته باشند، مجبور به طرح ساماندهی می‌شوند و به این موسسات کمک می‌شود و این موسسات در شرایط جدیدی قرار می‌گیرند که بتواند خودشان را به استانداردهای آموزش عالی تطبیق دهند.

شریعتی نیاسر اظهار امیدواری کرد: با این سیاست و حرکت‌هایی که شروع شده، موسسات و مراکز آموزشی به لحاظ کیفی به نتایج مطلوب تری برسند.

وزارت علوم سطح بندی مراکز دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر