کد خبر: 390598 A

ایلنا: پلیس راهور ناجا مستندات ناایمنی محل واژگونی اتوبوس حامل سربازان در نی‌ریز فارس را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت راهور، بر اساس این مستندات پلیس راهور ناجا ۷ مرحله مکاتبه با اداره راه و شهرسازی شیراز و فرماندار شهرستان مربوطه در خصوصی ناایمنی این محور از ۲۴ دی ۹۱ تا ۵ شهریور ۹۴ انجام شده است. 

از سوی دیگر در سال ۹۴ شناسنامه حادثه‌خیز بودن نقطه موصوف برابر دستورالعمل‌های صادره با حضور کار‌شناسان راه و شهرسازی و پلیس‌راه استان تهیه شده و پیگیری‌های لازم نیز در خصوص انجام حداقل امکانات تامینی جهت احراز رانندگان از وضعیت راه شامل آشکارسازی نقاط و مقاطع موجود در گردنه این محور از طریق نصب تابلوهای تعریف شده جهت آشکارسازی صورت گرفته است. 

لازم به ذکر است حوالی ساعت ۱: ۲۰ بامداد چهارشنبه ۲ تیریک دستگاه اتوبوس ولوو در کیلومتر ۷ محور سیرجان - نی ریز واژگون شد که در پی این حادثه تعدادی از سربازان ارتش کشته و تعدادی نیز مجروح شدند. 

بر اساس اعلام نظر کار‌شناسان پلیس‌راه در این حادثه ۵۰ درصد راننده اتوبوس به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه، ۲۵ درصد راهداری شهرستان مربوطه به دلیل عدم کفایت ایمنی محل و نصب گاردریل مناسب و ۲۵ درصد تعاونی مسافربری مربوطه به دلیل عدم نظارت و کنترل لازم بر شرایط مطلوب اتوبوس قبل از اعزام (شامل کنترل مدیر فنی و سایر جهات) در این حادثه مقصر شناخته شدند.

1

2

 

3

4

5

6

واژگونی اتوبوس سربازان ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر