کد خبر: 390730 A

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از برگزاری مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان در سال جاری خبر داد و گفت: این مسابقات زمستان امسال در تهران برگزار خواهد شد و دانش آموزان برگزیده کشور با دانش آموزان سایر کشورها به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمیدرضا کفاش عصر روز جمعه در مراسم افتتاحیه سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور که در تالار قدس حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد، اظهارکرد: ۳۴ سال برگزاری این مسابقات ثمره توسعه فرهنگ قرآنی در سطح کشور است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه فرهنگ قرآنی برای مقابله با ولنگاری فرهنگی تصریح کرد: این گونه برنامه ها تاثیر شگرفی در پیگیری این تاکیدات داشته است.

وی به فعالیت های قرآنی در آموزش و پرورش اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی تحصیلی در وزارت آموزش و پرورش رویکردی قرآنی داشته است.

کفاش با اشاره به احیای ۷۰۰ دارالقرآن افزود: با دستور وزیر آموزش و پرورش این تعداد به ۱۴۴۰ دارالقرآن خواهد رسید به گونه ای که هر شهر دارالقرآنی ویژه دختران و پسران داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: طرح الگوی تلاوت قرآن و همچنین توسعه جشن های شکوفایی جهت آموزش و توسعه آشنایی با احکام و مرجعیت از دیگر برنامه های قرآنی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در دیدار با قاریان بین المللی در سال جاری افزود: از مهرماه امسال جلسات استماع قرآن کریم و کرسی های تلاوت در مدارس راه اندازی خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در ادامه برگزاری مسابقات قرآن فرهنگیان و برگزاری مرحله نهایی آن در مشهد مقدس و اجرای طرح مصباح الهدی را از دیگر برنامه های قرآنی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد.

کفاش با اشاره به اجرای طرح هادی گفت: این طرح برای جذب دانش آموزان به نماز اجرا می شود و مقدمات طرح براساس برنامه های تشویقی و اردویی برنامه ریزی شده است.

وی در خصوص طرح مبین نیز اضافه کرد: این طرح بیش از ۸۰۰ هزار نفر از روحانیون و کارکنان مدارس را دربرگرفت که با قوت تا سطح تمام مدیران مدارس اجرا خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از برگزاری مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان در سال جاری خبر داد و افزود: این مسابقات زمستان امسال در تهران برگزار خواهد شد و دانش آموزان برگزیده کشور با دانش آموزان سایر کشورها به رقابت خواهند پرداخت.

وی افزود: این وزارتخانه فعالیت های قرآنی را در صدر وظایف خود می داند و به توسعه آن افتخار می کند و تعهد می کند که نهایت تلاش خود را در جهت فعالیت های جذاب قرآنی در مدارس و دارالقرآن ها به کار گیرد.

 

دانش آموزان مسابقات بین‌المللی قرآن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر