کد خبر: 392575 A

سرپرست دفتر آموزش تخصصی و ضمن خدمت معاونت آموزشی هلال احمر از بازنگری آیین‌نامه جدید نظام آموزشی ناظران و مربیان جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: این آئین نامه در مرحله طراحی و تدوین است و برای هر دوره تخصصی کتاب راهنمای مربیان تهیه خواهد شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهراب شریفی سده با اشاره به این که ایجاد معاونت آموزش، پژوهش و فناوری را فرصتی مغتنم برای ساماندهی فعالیت های آموزشی است، گفت: طراحی و تدوین محتوای آموزشی استاندارد، طراحی سامانه آموزش تخصصی، تشکیل هیئت‌های تخصصی، تدوین راهبرد فرایندهای آموزش تخصصی و ضمن خدمت از مهم ترین فعالیت های دفتر آموزش تخصصی و ضمن خدمت این معاونت است.

وی از سازماندهی آموزش های تخصصی و ضمن خدمت در چند حوزه مختلف، خبر داد و افزود: سرفصل های دوره های آموزش تخصصی مورد بازنگری قرار گرفته و مجموعه‌ای از راهبردها، فرایندها، دستورالعمل‌ها و سرفصل‌های آموزشی تهیه شده است و دوره ها در سه سطح مقدماتی، پایه و پیشرفته به صورت استانی، منطقه ای و ملی- بین المللی تقسیم بندی و بزودی به استان ها ابلاغ می شود.

سرپرست دفتر آموزش تخصصی و ضمن خدمت معاونت آموزشی هلال احمر، اظهارکرد: دوره‌های تخصصی امداد و نجات و بهداشت، درمان و توانبخشی در چهار بخش جستجو و نجات، مدیریت فرماندهی، بهداشت، درمان و توانبخشی طبقه‌بندی شده‌اند.

وی با تأکید بر لزوم تفکیک محتوای علمی فراگیران و مربیان، خاطرنشان کرد: آیین نامه جدید نظام آموزشی ناظران و مربیان بازنگری شده و در مرحله طراحی و تدوین است که برای هر دوره تخصصی کتاب راهنمای مربیان تهیه خواهد شد.

شریفی از چاپ دو کتاب جستجو و نجات شهری و فنون نجات در مقابله با آوارهای ساختمانی خبر داد و گفت: بیش از 10 محتوای علمی در مرحله داوری نهایی قرار دارند که کتاب های تجمعات انبوه، مقدماتی امداد و مقدماتی نجات از جمله آن هاست. همچنین برای تهیه برخی از محتواهای علمی با افراد واجد شرایط و مراکز علمی و پژوهشی معتبر و مرجع به صورت قرارداد خرید خدمت، برنامه همکاری مشترک در نظر گرفته شده است.

وی ایجاد وحدت رویه در منابع و محتواهای علمی را مأموریت مهم این دفتر دانست و اظهار کرد: در بخش آموزش‌های ضمن خدمت مطالعاتی صورت گرفته که بر این اساس آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان مبتنی بر شناخت صلاحیت‌های مهارتی و کاستی‌های آموزشی کارکنان درنظر گرفته شده است که با تعامل معاونت منابع انسانی و پشتیبانی مطالعه، بررسی دقیق و ایجاد نظام صلاحیت حرفه‌ای برای کارکنان حوزه‌های عملیاتی انجام خواهد شد.

شریفی سده با اشاره به این که نظام صلاحیت حرفه ای، هدف آموزش ضمن خدمت، بهبود عملکرد شغلی کارکنان است، افزود: هدف ما گسترش حوزه‌های یادگیری کارکنان با استفاده از روش های گوناگون آموزش حضوری، غیرحضوری، نیمه حضوری و الکترونیک است.

وی انتشار فصلنامه علمی- ترویجی برای حوزه تخصصی را از دیگر اهداف این دفتر برشمرد وتصریح کرد: تولید نشریه علمی–ترویجی به منظور گسترش دانش علمی امداد ونجات در بین مدیران، کارکنان، امدادگران و نجاتگران و... یکی دیگر از برنامه هایی است که دنبال خواهد که در این نشریه آموزشی برخی از مقالات نشان‌دار شده و امتیاز ضمن خدمت دریافت می کنند.

سرپرست دفتر آموزش تخصصی و ضمن خدمت معاونت آموزشی هلال احمر با اشاره به راه اندازی سامانه آموزش تخصصی در جمعیت هلال احمر از الکترونیکی شدن فرآیندهای حوزه آموزشی خبر داد.

 

مربیان جمعیت هلال‌احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر