کد خبر: 392781 A

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو:

ایلنا: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: مهم‌ترین کار ما در متروی تهران جابه‌جایی مسافران با بهترین شرایط است.

به گزارش ایلنا، محمد احمدی بافنده، در جلسه شورای مدیران این شرکت گفت: اقدامات زیادی را در شرکت بهره‌برداری متروی تهران آغاز کرده‌ایم تا با استفاده از پتانسیل سازمان‌های تابعه‌شهری و شهرداری‌های مناطق، خدمات مطلوب‌تری به مسافران ارائه کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای مناطق شهری تهران برای گسترش و بهسازی خطوط متروی تهران افزود: در همین راستا در جلسه هفتگی شورای شهرداران تهران طرح همکاری شهرداری مناطق برای نوسازی، نگهداری و بهینه‌سازی ایستگاه‌های مترو را مطرح می‌کنم.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که شهرداری های مناطق تهران می‌توانند برای مسافران مترو انجام دهند، ایجاد فضاهای تبادل مسافر در کنار ایستگاه‌های مترو است چراکه اکنون برخی ایستگاه‌ها در سطح شهر فضای لازم برای پارک خودرو یا حتی توقف تاکسی و اتوبوس را ندارند.

احمدی بافنده با طرح مساله ساعات پیک مترو اظهارداشت: تسهیل در تردد مسافران از جمله دغدغه‌های ما است و برای رفع مشکلات مربوط به آن برنامه‌های متعددی در نظر داریم که کمک سایر بخش‌ها و تامین قطار را می‌طلبد.

وی افزود: در بعضی کشورهای دنیا که دارای مترو هستند طرح تخفیف قیمت بلیت در ساعات غیرپیک انجام می‌شود و این راهکار می‌تواند تا حدودی مشکل مسافران در ساعات پیک را کاهش دهد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در ادامه از آغاز فعالیت‌های این شرکت برای طرح استقبال از مهر خبر داد و افزود: باید در مدت زمان باقی‌مانده شرایط را برای جابه‌جایی هر چه بهتر مسافران مهر مهیا کنیم تا روزهای پرترافیک بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مردم بتوانند از خدمات مترو بیشترین استفاده را ببرند. نظارت جدی بر عملکرد واحدها صورت می‌گیرد تا تمام کارهای برنامه‌ریزی شده تا شهریور به اتمام برسند.

وی تامین ناوگان و پشتیبانی بهتر از ناوگان فعلی و تامین نیروهای متخصص را از دیگر دغدغه‌های شرکت بهره برداری مترو تهران دانست و اظهار داشت: باید دانشکده علمی کاربردی مترو در تعلیم نیروهای متخصص به طور جدی‌تر وارد شود.

متروی تهران محمد احمدی بافنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر