کد خبر: 393019 A

چمران پیشنهاد داد:

رئیس شورای عالی استان ها پیشنهاد داد: اتحادیه ملی یا مستقل شورا و شهرداران کشور تاسیس شود.

به گزارش ایلنا ، مهدی چمران در آئین اختتامیه نخستین اجلاس جهانی شوراها وشهرداران ۲۰۱۶ بیان کرد: شوراها با برگزاری چنین اجلاس هایی نشان می دهند که می توانند سهم عمده ای در آبادانی کشور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در پنل های تخصصی برگزار شده در این اجلاس مشکلات فراوانی از سوی شهرداران واعضای شوراها مطرح شد، تاکید کرد: باید با یاری هم وهمکاری دولت وهمچنین مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مشکلات حل کنیم.بخشی از این مشکلات در مجلس بخشی در شورای نگهبان وبخشی نیز در هیات دولت وبخشی دیگر در شورای عالی استان ها حل می شود .

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه شوراها، محلی برای رسیدن به جایگاه دنیایی نیست، تصریح کرد:شوراهای روستایی از همه جمعیت ها خالصانه تر کار می کند؛ شب و روز تلاش می کنند نه پولی می گیرند واگر جلسه ای با بخشدار یا دهیار داشته باشند در خانه خود از آن ها پذیرایی می کنند .

وی با تاکید بر اینکه حالا از برخی از شوراها که بسیار اندک هم هستند که وضعشان خوب است، بگذریم شوراها ۲۴ ساعته کارمی کنند.باید همه عزم خود را برای خدمت به مردم جزم کنیم و نوکری به مردم افتخار است .

رئیس شورای عالی استان ها با تشکر از وزرا و مسئولین که دعوت حضور در این اجلاس را پذیرفتند ونشان دادند که شوراها از ارزش بالایی برخوردار هستند، گفت: درست است که موضوع اجلاس بعدی محیط زیست تعیین شده است اما شاید به تناسب یا اقتضای زمان موضوع آن اجلاس تغییر داشته باشد واگر در این خصوص پیشنهادی باشد ازآن استقبال می کنیم چرا که اساس کار شورایی، مشورت است .

چمران به تاسیس اتحادیه ملی یا مستقل شورا وشهرداران کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اگر شهرداران ما به خارج از کشور دعوت می شوند به عنوان شخصی دعوت می شوند نه به عنوان اتحادیه که امیدواریم بتوانیم اتحادیه مستقل داشته باشیم .

وی گفت: شهرداران ما در بیشتر شهرهای کشور موفق بوده اند به عنوان مثال وقتی به مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز وتبریز می روم واین همه تلاش را می بینم جای تشکر و قدردانی دارد چرا که هرکس که وارد این شهرها می شود این خدمات وآبادانی را می بیند نشان از ارتقاء نظام جمهوری اسلامی ایران را دارد .

شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر