کد خبر: 396590 A

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر:

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: آثار تاریخی تعریف مشخصی دارد و با آثار معاصر که تعداد آن زیاد است؛ متفاوت است و نیازی نیست؛ تمام آثار معاصر ثبت تاریخی شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد دنیامالی در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه منطقه 11 یکی از مناطق تاریخی شهر تهران است، گفت: در این منطقه آثار ارزشمندی وجود دارد که از آن جمله میادین همچون میدان راه‌آهن است.

وی ادامه داد: همجواری منطقه 16 با منطقه 11 ما را در پیگیری سیاست‌ها، دچار مشکل کرده که امیدواریم شاهد تحرکاتی در این بخش باشیم.

دنیامالی با بیان اینکه آثار تاریخی، تعریف مشخصی دارند و باید از آثار معاصر که تعداد آن زیاد است و معمولاً برای دانشجویان معماری مهم است؛ تفکیک قائل شویم، اظهار کرد: اعتقاد دارم؛ ضرورتی ندارد، همه این آثار باید ثبت تاریخی شوند بلکه باید به برخی از این آثار پرداخته و حفظ شوند، اما برخی از این خانه‌ها در تهران بسیار زیاد هستند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به آثار معرفی شده از طرف حکیمی‌پور دیگر عضو شورای شهر تهران گفت: نمی‌خواهم از ارزش این آثار کم کنم، اما در خصوص این مسائل کمیسیون اجتماعی و فرهنگی می‌‌تواند؛ موثر باشد.

 

شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر