کد خبر: 396765 A

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 2 هزار و 42 تن در 10 استان سیل زده کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از جمعیت هلال احمر، ناصر چرخساز با اشاره به اینکه در 9 روز گذشته شهرستان های 10 استان کشور (سیستان و بلوچستان ، فارس، کرمان، گلستان، سمنان، خراسان رضوی و جنوبی، هرمزگان آذربایجان شرقی و غربی) درگیر سیل و آبگرفتگی بوده اند، افزود: بر این اساس 611 تن از متاثران از سیل و آبگرفتگی در 24 شهرستان با برپایی 118 دستگاه چادر از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

وی با اشاره به نجات و انتقال 33 تن از هموطنان به مناطق امن و ارائه خدمات درمان سرپایی به 5 تن، عنوان کرد: در این زمینه تخلیه آب از 27 واحد مسکونی انجام و 490 تخته پتو، 178 تخته موکت، یک هزار و یکصد قوطی انواع کنسرو،240 ست شست و شو و یک هزار کیلو نایلون میان متاثران توزیع شد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به به کارگیری 78 تیم عملیاتی شامل 300 امدادگر و نجاتگر، گفت: در این زمینه 82 دستگاه خودروی عملیاتی و 12 دستگاه موتور پمپ و لجن کش به کار گرفته شده و امدادرسانی ها همچنان ادامه دارد.

وی همچنین به عملیات امدادرسانی چهار تیم عملیاتی به متاثران طوفان شن طی 24 ساعت گذشته در شهرستان هیرمند، استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و یادآور شد: براین اساس امدادگران هلال احمر به یک هزار و 850 تن از هموطنان متاثر در سه روستا خدمات لازم را ارائه کردند.

 

سیل و آبگرفتگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر