کد خبر: 399698 A

نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها خبر داد:

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها با اشاره به افزایش نرخ بیکاری در این استان گفت: بر اساس آمارهای رسمی اکنون بسیاری از جمعیت استان مازندران زیر پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نرگس کمالی در جلسه امروز شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه استان مازندران در پشت سرسبزی ظاهری دارای درد و رنج فراوان است، گفت: دولت‌های مختلف در طول ادوار گذشته به این دیار سفر کرده و فریاد امید و عدالت سر داده‌اند اما دولت‌ها یکی پس از دیگری رفتند و همچنان مردم این استان بی‌دریغ از تمام این وعده‌ها هستند.

وی ادامه داد: آیا وقت آن نشده که به این استان با وجود پتانسیل‌های بالقوه نظیر دریا و جنگل و زمین‌های حاصلخیز نگاه ویژه‌ای شود؟

کمالی با اشاره به سوالاتی که مردم استان مازندران از مسئولان دارند، اظهار کرد: چرا به رغم طرح‌هایی همچون محرومیت‌زدایی، توازن منطقه‌ای و بنگاه‌های زودبازده هنوز تحولی اساسی در مازندران رخ نداده است و چرا علیرغم مصوبه دولت دهم مبنی بر رفع محدودیت استقرار برخی از واحدهای صنعتی در استان‌های شمالی سازمان محیط زیست همچنان در رشد صنعتی شدن مازندران مانع ایجاد می‌کند، چرا هیچ یک از دولت‌ها تاکنون به فجایع زیست محیطی و به دنبال آن فجایع انسانی که از شیرابه‌های پسماندهایی که در جنگل‌ها و مراتع بکر و حتی در سواحل دریای مازندران رهاسازی می‌شوند، نگاه ویژه‌ای ندارند؟

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها با اشاره به افزایش نرخ بیکاری در این استان گفت: بر اساس آمارهای رسمی اکنون بسیاری از جمعیت استان مازندران زیر پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند.

وی در ادامه از وجود بیش از یک هزار پروژه عمرانی ناتمام در بخش های مختلف در این استان خبر داد و گفت: بیشتر بیمارستان‌های مازندران یا تجهیز نشده یا فاقد نیروی متخصص و پزشک ماهر هستند.

کمالی با بیان اینکه نشاط و شادابی گذشته مردم مازندران جای خود را به افسردگی و اعتیاد داده است، از افزایش نرخ طلاق نسبت به سال‌های گذشته در این استان خبر داد و گفت:‌ بر اساس بررسی‌های انجام شده بیشتر طلاق‌ها ناشی از بیکاری جوانا ، عدم درآمد کافی سرپرست خانواده و اعتیاد است.

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها در پایان سخنان خود از شورای عالی استان‌ها و نمایندگان مجلس خواست که مردم این سرزمین را یاری کنند.

نرگس کمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر