کد خبر: 399752 A

هاشمی وعده داد:

ایلنا: وزیر بهداشت گفت: کمبودهای سازمان پزشکی قانونی با کمک و همکاری معاونت آموزشی و درمان وزارت بهداشت برطرف می‌شود.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی صبح امروز پس از بازدید از مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی اظهار داشت: سرنوشت خانواده‌ها و برخی پرونده‌های قضایی، به نظرات کارشناسی پزشکی قانونی وابسته است و به هر میزان که این سازمان به تکنیک‌ها و تجهیزات جدید مجهز شود، به قاضی کمک می‌کند حکمی را صادر کند که به عدالت نزدیک‌تر است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تصمیم گرفته شد، فارغ‌التحصلان رشته پزشکی قانونی طرح نیروی انسانی را در صورتی که سازمان پزشکی قانونی نیازی نداشته باشد، سپری نکنند، افزود: لازم است طرح نیروی انسانی این فارغ‌التحصیلان  تسهیل شود تا موجب تشویق و ترغیب دانشجویان به رشته پزشکی قانونی شود.

هاشمی گفت: کمبودهای سازمان پزشکی قانونی با کمک و همکاری معاونت آموزشی و درمان وزارت بهداشت برطرف می‌شود زیرا معتقدیم هر کمکی که به پزشکی قانونی شود، جنبه ملی دارد و در حال حاضر فضا و امکانات مناسبی در این سازمان وجود دارد، اما نیازمند نیروی انسانی و تجهیزات مدرن است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: وزارت‌بهداشت آمادگی لازم برای همکاری یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور با سازمان پزشکی قانونی به منظور ارتقای آموزش و پژوهش را دارد چراکه اتصال این سازمان به یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور، به رشد و توسعه این سازمان کمک می‌کند.

هاشمی حضور دانشجویان رشته پزشکی در قالب تورهای دانشجویی در سازمان پزشکی قانونی را بسیار ارزنده و اثرگذار دانست و خواستار حضور دانشجویان و جراحان و همچنین پاتولوژیست‌ها در قالب تور در این سازمان شد.

بنابر اعلام وب‌دا، در حاشیه این بازدید، احمد شجاعی با اهدای لوحی به وزیر بهداشت از تلاش‌های هاشمی در اجرای طرح تحول سلامت در کشور تقدیر کرد.

گفتنی است، در این بازدید علاوه بر مسئولان سازمان پزشکی قانونی کشور، حریرچی قائم‌مقام و معاون کل، آقاجانی معاون درمان، لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، جعفریان، پیوندی و میر اسماعیل روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران، امامی رضوی قائم مقام وزیر در امور دانشگاه ها، خدادوست مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی اسلامی وزارت بهداشت، زارع‌نژاد مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، رضوی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات حضور داشتند.

وزیر بهداشت سید حسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر