کد خبر: 400037 A

مدیر کل پلیس افتخاری خبر داد:

مدیر کل پلیس افتخاری با اشاره به کشف بیش از 30 تن مواد مخدر با همکاری پلیس افتخاری استان سیستان و بلوچستان طی دو سال اخیر، از حضور پلیس افتخاری در طرح‌های سالم سازی سواحل شمالی خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمدرضا اکرمی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس از کشف حدود 30 تن انواع مواد مخدر در 2 سال اخیر با همکاری نیروهای داوطلب پلیس افتخاری که در راستای تقویت پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان به کارگرفته شده‌اند، خبر داد.

وی با اشاره به اینکه هدف نهایی از جذب و به کارگیری پلیس افتخاری تحکیم نظم ، امنیت اجتماعی و افزایش احساس امنیت در جامعه است، افزود : بهره‌گیری از توان مردم، استفاده از ظرفیت‌های مردم‌نهاد در توسعه امنیت داخلی می‌تواند در امر پیشگیری و مبارزه با جرایم خصوصاً در استان‌های مرزی هم چون سیستان و بلوچستان گره گشا باشد.

مدیر کل  پلیس افتخاری اشاره کرد : برابر اعلام فرماندهی استان سیستان و بلوچستان ، اعضای پلیس افتخاری در 2 سال اخیر دوشادوش کارکنان ناجا در حوزه‌‌های مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، اشرار ،سارقان مسلح ، شناسایی و انهدام گروهک‌های تکفیری فعالیت داشته‌اند .

حضور پلیس افتخاری در طرح های سالم سازی سواحل شمالی

وی هم چنین از سازماندهی و به کارگیری پلیس افتخاری در اجرای طرح دریا خبر داد و گفت : با توجه به ظرفیتی که پلیس افتخاری در استان‌های شمالی کشور خصوصاً گیلان و مازندران دارد و استقبال چشمگیری که شهروندان این مناطق در امر مشارکت‌های مردمی داشته‌اند امسال نیز همانند سال گذشته با برنامه‌ریزی و فراخوان عمومی، از توان و ظرفیت اعضای داوطلب پلیس افتخاری در راستای طرح سالم سازی که یک طرح ملی و حتی فراملی در حوزه گردشگری است بهره‌ گرفته می‌شود.

وی بر لزوم رفع چالش‌ها و مشکلات پیش‌رو در خصوص به کارگیری این اعضاء در مأموریت‌های ناجا تأکید کرد و گفت: در نظر است تا برابر تدابیر اتخاذی در آینده نزدیک در خصوص تحویل کارت شناسایی به اعضای پلیس افتخاری اقدام شود.

 

مواد مخدر پلیس افتخاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر