کد خبر: 400143 A

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

وزیر کشور به اظهارات دادستان تهران مبنی بر لزوم «اقدامات سرهنگی» در حوزه‌ عفاف و حجاب واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه روسا و دبیران  شورای امر به معروف و نهی از منکر که امروز در وزارت کشور برگزار شد، در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره سخنان دادستان تهران که گفته‌اند؛ لازم است در برخی مواقع به جای اقدامات فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب اقدامات سرهنگی صورت گیرد، چیست؟ گفت: اول باید این موضوع را از خود دادستان بپرسید، منظور ایشان شاید این باشد، اگر موضوع فساد سازمان یافته و تشکیلاتی و برنامه‌ریزی قصد چنین کاری باشد، قانون حتما برخورد می‌کند.

وزیر کشور ادامه داد: خطاب اصلی امر به معروف و نهی از منکر همه مردم هستند؛ منتها حکومت چون در اداره جامعه نقش دارد به نمایندگی از طرف مردم باید این رسالت را به دوش بکشد و زمینه‌ها، بسترها و شرایط را برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر مهیا کند، امر به معروف و نهی از منکر را نباید در دو یا سه موضوع خاص خلاصه کنیم،  البته آنها هم لازم است، اما باید به صورت عمومی نیکی‌ها را تقویت کنیم و با بدی‌‌ها، زشتی‌ها و پلیدی‌ها مبارزه کنیم.

رحمانی فضلی اضافه کرد: اگر نگاه این باید باشد، بر اساس فطرت و عقل انسانها حرکت می‌شود و در جایی هم لازم باشد؛ اعمال قانونی صورت بگیرد، حتما انجام خواهد شد.

وی درباره انتخاب استاندار جدید زنجان گفت: هنوز استاندار جدیدی مشخص نشده است.

 

«اقدامات سرهنگی» در حوزه عفاف و حجاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر