کد خبر: 400165 A

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام وقوع ۸۶۱ مورد حادثه در هفته گذشته، اعلام کرد: ۳ ‌هزار و ۴۸۷ تن در حوادث هفته گذشته آسیب دیده و یک‌‌هزار و ۵۸۴ تن در حوادث مصدوم شدند.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام این خبر، گفت: ۳۸۷ مورد از حوادث هفته گذشته جاده‌ای، ۶۸ مورد شهری، ۴۹ مورد ساحلی،  ۴۰ مورد کوهستان، هشت  مورد آتش‌سوزی جنگل، هشت مورد صنعتی و کارگاهی و مابقی مربوط به سایر حوادث بوده است.

وی با اشاره به آسیب‌دیدگی ۳ هزار و ۴۸۷  تن در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: یک‌هزار و ۳۵۶ تن در حوادث جاده‌ای، ۱۲۴ تن در حوادث ساحلی، ۸۴ تن در حوادث شهری، ۶۸ مورد در کوهستان، ۳۳ تن در آتش‌سوزی جنگل و مرتع، هفت تن در حوادث صنعتی و کارگاهی و مابقی در سایر حوادث آسیب دیده‌اند.

قائم مقام سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی به ۲ ‌هزار و ۲۸۴  تن در حوادث هفته گذشته، عنوان کرد: بر این اساس به ۶۳۳ تن در حوادث جاده‌ای، ۱۲۳ تن در حوادث ساحلی، ۷۲ تن در حوادث شهری، ۵۷ تن در کوهستان، ۳۲ تن در آتش‌سوزی جنگل و مرتع، هفت تن در حوادث و صنعتی و کارگاهی و مابقی در سایر موارد امدادرسانی لازم ارائه شد.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۲۱۱ تن در حوادث هفته گذشته، عنوان کرد: در مجموع در هفته گذشته ۲ ‌‌هزار و ۵۳ تن مصدوم شدند که از این میان ۴۶۹ تن به مراکز درمانی منتقل و یک‌هزار و ۸۵۴ تن سرپایی درمان شده و در مجموع ۷۹۷ تن از حوادث نجات یافتند.

 

سازمان امداد و نجات اسکان اضطراری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر