کد خبر: 405715 A

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف:

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف، داشبورد مدیریتی طرح های پژوهشی را راهکاری مهم برای تصمیم گیری مدیران دانست و گفت: از جمله مهمترین و کلیدی ترین اهداف طرح داشبورد مدیریتی، مدیریت درست و بهینه طرح‌های پژوهشی است.

 به گزارش ایلنا،  مصطفی کاظمی گفت: علاوه بر کمیسیون تدوین و هماهنگی سیاست های علوم و فناوری، طرح های پژوهشی ارسال شده دستگاه ها، کارگروه استانی پژوهش و برنامه ریزی در استان ها و غیره، در یازده کمیسیون تخصصی براساس قانون بررسی و اعلام نظر می شوند.

 
وی با اشاره به امکان تحلیل، مقایسه، پیگیری و گزارش گیری در طرح داشبورد مدیریتی، این موضوع را در جهت شفاف سازی گردش مالی طرح ها مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری  کرد تا با اجرای درست این طرح، به زودی شاهد شکل گیری مسیری درست و یکپارچه برای تعریف و تصویب طرح های پژوهشی باشیم.
 
معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، همچنین با بیان نقاط قوت طرح داشبورد مدیریتی، آنرا ابزاری در جهت تسهیل سیاست گذاری و تصمیم گیری برای مدیران خواند و افزود: با توجه به کاربرد داشبورد در سطح ملی، امکان بازبینی کلی و سریع وضعیت طرح های پژوهشی به خوبی فراهم شده است؛ علاوه بر اینکه بهره گیری از هوش سازمانی امکان مقایسه آماری طرح های پژوهشی بر پایه معیارهای تعریف شده را فراهم می کند. 
 
گفتنی است؛ داشبورد مدیریتی طرح های پژوهشی با پشتیبانی دبیرخانه شورای عالی عتف و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران طراحی و پیاده سازی شده است. 

 

طرح‌هاي پژوهشي
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر