کد خبر: 407535 A

حافظی:

ایلنا: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقت آن رسیده که شهردار تهران به دلیل برخی اقدامات از جمله واگذاری املاک به افراد خاص، از مردم عذرخواهی کند.

به گزارش ایلنا، رحمت اله حافظی در دیدار با شورایاران و نخبگان منطقه 19 شهرداری تهران با بیان اینکه سهم شورای شهر تهران در اقدامات سوء شهرداری کم نیست، تصریح کرد: بر اساس اختیاراتی که شورای شهر دارد، می توانسته نسبت به چرایی اقدامات صورت گرفته، شهرداری را مورد سوال قرار دهد که متاسفانه این کار را انجام نداده اند.
وی با بیان اینکه برخی از اعضای اصولگرای شورای شهر تهران کورکورانه از اقدامات ناصحیح شهرداری تهران حمایت می کنند، اعلام کرد: این بندبازی های سیاسی و حمایت های بی قید و شرط، فسادآور است و معتقدم شهردار تهران اصولگرای واقعی نیست که اینگونه قابلیت حمایت داشته باشد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: از همان ماه های اول حضورم در شورای شهر در راستای کاهش اختیارات شهردار تلاش کردم اما با مخالفت جدی اصولگرایان و حتی تعدادی از اصلاح طلبان مواجه شدم.

وی درباره واگذاری املاک در شهرداری تهران به برخی افراد اظهار کرد: شهردار تهران این واگذاری ها را قانونی دانسته اما سوال از شهردار تهران این است که چرا تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی با وجود درخواست های متعدد از سوی کارکنان و سه بار تجمع در مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر تهران به نتیجه نرسیده است.

عضو شورای شهر تهران گفت: اگر وی مدعی است برای پرسنل شهرداری همچون مدیران ارشد شهرداری اهمیت قائل است، باید این مشکلات تاکنون حل و فصل شده بود.

حافظی با بیان اینکه وقت آن رسیده است که شهردار تهران به دلیل برخی اقدامات از جمله واگذاری املاک به افراد خاص و ویژه خواری های رخ داده، از مردم شهر عذرخواهی کند، تاکید کرد: باید بازنگری جدی نسبت به عملکرد و سیاست های شهرداری انجام شود.

وی تاکید کرد: در این میان ایجاد دیوان محاسبات شهری الزامی است و بیش از هر زمانی ضرورت تشکیل آن احساس می شود.

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا ورود و برخورد جدی نسبت به اتفاقات اخیر در شهرداری تهران داشته باشند و گفت: خوشبختانه علاوه بر مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور و سازمان بازرسی کل کشور، شاهد ورود ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به این موضوع نیز هستیم.

حافظی ابراز امیدواری کرد: با ورود این نهادهای حکومتی و نظارتی موضوع واگذاری املاک شهر تهران به برخی افراد بررسی و نتیجه برای مردم مشخص شود.

این عضو شورای شهر تهران همچنین در خصوص جمع آوری زباله در شهر تهران، عنوان کرد که یکی از افتخارات شهرداری تهران این است که روزانه سه بار زباله از سطح شهر جمع آوری می کند در حالی که این رویه صحیح نیست و بایستی با فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم، معضل زباله در شهر تهران حل شود.

وی گفت: چرا باید سالانه 6 هزار میلیارد ریال برای جمع آوری زباله ای هزینه شود که می تواند درآمدزا باشد. 

وی از حضور مافیای قدرت در محلات شهر تهران نیز خبر داد و تاکید کرد: این مافیا مانع از این شده تا دغدغه ها و مشکلات واقعی مردم در محلات عنوان و رفع شود. 

این عضو شورای شهر تهران گفت: شورایاران بایستی مشکلات محلات را به شورای شهر اطلاع دهند، همچنین بایستی تلاش کنند تا در تدوین بودجه سالانه محلات و حتی برنامه پنج ساله سوم نیز سهمی داشته باشند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به ضرورت توسعه پایدار در شهر تهران نیز به وجود حکمروایی شایسته در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: نبود پیوست های اجتماعی، فرهنگی، ترافیکی، زیست محیطی و سلامت مشکلات متعددی را برای شهر تهران ایجاد کرده است.

حافظی تاکید کرد: شاهد آن هستیم که تعدادی از پروژه های شهر تهران از جمله پیاده راه امام حسین(ع) ، تونل توحید، میدان میوه و تره بار مرکزی بدون پیوست های اجتماعی اجرا شده و مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه بیشترین آسیب به شهر و محیط زیست زمانی وارد می شود که مردم نسبت به شهر و محیط زندگی شان تعلق خاطر نداشته باشند، اعلام کرد: متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت های لازم در صدور مجوزهای ساخت و ساز، شاهد فعالیت عده ای افراد سودجو هستیم و اگر توسط سامانه و نرم افزار و مبتنی بر طرح تفصیلی و طرح جامع این مجوزها صادر شود، دیگر شاهد برخی فسادها از جمله اخذ رشوه نخواهیم بود.

رحمت‌الله حافظی واگذاری املاک شهرداری به اعضای شورا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر