کد خبر: 409326 A

واکنش حکیمی‌پور به حادثه کیانشهر؛

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر به حادثه ریزش در مترو کیانشهر واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، احمد حکیمی پور در واکنش به ریزش در تونل مترو کیانشهر در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «عصر چهارشنبه برایمان آکنده از خبری تأسف آوربود که موجب تألم شهروندان عزیز تهرانی شد. ریزش کارگاه خط شش مترو واقع در کیانشهر متأسفانه منجر به فوت و مصدومیت تعدادی از همشهریان عزیزمان شد. این واقعه دلخراش موجب تأثر و تأسف بنده شد و به خانواده های داغدار عزیزانی که در مسیر رشد و تعالی شهر و خدمت به مردم جاودانه شدند، تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آنها مغفرت الهی را مسئلت دارم. همچنین از خداوند منان آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای مجروحان حادثه را دارم.

متاسفانه این چندمین حادثه‌ای است که در ماه‌های گذشته با آن روبرو شده‌ایم. هنوز چند ماهی از حادثه شهران نگذشته است و البته نشست‌های چندباره زمین که منجر به خسارت به شهروندان شد. این بیانگر آن است که انجام عملیات عمرانی در شهر بیش از آنکه به سرعت در اقدام نیاز داشته باشد، به دقت در انجام کار کارشناسی محتاج است؛ چرا که توسعه شهری صرفا منوط به سرعت تحولات کالبدی نبوده، بلکه حرکت برای مدیریت شهر با ایجاد و حفظ امنیت و آرامش شهروندان لازمه توسعه پایدار خواهد بود و آیا با لحاظ میزان خطای انسانی که با آن مواجه هستیم ( طبق گفته معاون حمل و نقل شهرداری در حادثه چهرشنبه) می توان گفت که شهروندان نسبت به حضوری امن در شهر طیب خاطر دارند؟

البته تلاش شهردار تهران برای تغییر چهره پایتخت و توسعه حمل و نقل عمومی بر کسی پوشیده نیست ولی باید تأملات کارشناسی برای کسر خطاهای انسانی و محاسباتی هیچ گاه فدای سرعت نگردد.

امید است که مدیریت شهری با نگاهی دیگر همانطور که به سرعت دستور تشکیل کمیته بررسی حادثه تأسف بار متروی کیانشهر را داده اند و با حضور در صحنه مدیریت واقعه را بر عهده گرفته اند ، نسبت به تأمین آرامش خاطر شهروندان عزیز به برنامه ریزی و تصمیم مدیریتی مناسب بپردازند و از بدنه کارشناسی متخصص برای این مهم بهره گیرند. همه ما در برابر تأمین امنیت شهروندان در کنار توسعه شهر مسئولیت داریم و باید راهبردهای درست تدوین و راهکارهای مناسب برای دستیابی به این هدف مهم اجرایی شوند.

 

حادثه کیانشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر