کد خبر: 409409 A

مشاور شهردار تهران:

مشاور شهردار تهران در امور بانوان در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه «زنان و تولید ملی» از چگونگی شکل‌گیری این نمایشگاه و نقش آن در اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار و تولید ملی در حوزه‌ی پوشاک ایرانی سخن گفت.

به گزارش ایلنا، زهرا سادات مشیر با اشاره به مشکلات اقتصادی زنان سرپرست خانوار افزود: «به‌هر حال یکی از معضلات و مشکلات زنان سرپرست خانوار مشکلات اقتصادی است و با توجه به مشکلاتی که امروزه در حوزه‌ی اقتصادی وجود دارد، معمولا این گروه ضعیف بیش از دیگران صدمه می‌بینند. در این میان وجود اشتغال پایدار می‌تواند کمک زیادی به روال زندگی آن‌ها کند. الحمدلله در این فعالیت چنین مساله‌ای محقق شده و حدود ده یازده سال است که این خانم‌ها با ما هستند، اشتغالشان پایدار بوده و این موضوع الگویی برای اقدامات این حوزه برای سایر بخش‌هاست.»

او از اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار به عنوان یکی از راه‌های اساسی برای توانمندسازی زنان نام برد که  ستاد توانمندی زنان توانسته به خوبی آن را اجرایی کرده است.

او بیان این مطلب که این نمایشگاه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر کار و تولید ملی را شکل گرفت افزود: این مساله یکی از ضرورت‌های کشور است و باید در زمینه‌ی کارآفرینی وارد عمل شویم. ما فرمایشات ایشان را نصب العین قرار دادیم و در همان سال اولین «نمایشگاه زنان و تولید ملی» شکل گرفت. شکر خدا این مساله در حد یک شعار باقی نماند و با توجه به این که ایشان این مساله را ضروری دانسته‌اند، این نمایشگاه هرساله ادامه پیدا کرده است. امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و نهمین دوره‌ی این نمایشگاه برگزار می‌شود.

مشیر با تاکید بر حمایت از کالای داخلی و تولید ملی ادامه داد: «سعی کردیم که بهترین‌های ایران در اینجا جمع شوند تا بتوانیم به این واسطه نشان دهیم که کالا و تولید ایرانی مرغوبیت لازم را دارد و اگر حمایت لازم انجام شود طبق فرمایش مقام معظم رهبری، کالای ایرانی می‌تواند همه‌ی عرصه‌ها را درنوردد.

مشیر مصداق این موضوع را در بحث پوشاک دانست و ادامه داد: در حوزه‌ی پوشاک این نمایشگاه نشان می‌دهد که تولید کنندگان داخلی دست کمی از تولید کنندگان خارجی ندارند، به شرط آن که ما آن‌ها را باور کنیم. 

وی همچنین در رابطه با لزوم اجرایی شدن حمایت از کالای ایرانی و تولید کشور گفت: «اقتصاد مقاومتی در این نمایشگاه تبلور کامل و جامع دارد. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند می‌توانند از محصولات ارائه شده در نمایشگاه بازدید کنند و به موضوع حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی بپردازند تا این نتایج در کشور اجرایی شود.»

نهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر