کد خبر: 411122 A

در دیدار با امام‌جمعه لرستان صورت گرفت؛

ایلنا: رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد که حقوق شهدای منا در کمیته‎های بین‎المللی پیگیری می‎شود.

به گزارش ایلنا، سعید اوحدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه امسال برنامه‌های نخستین سالگرد شهدای فاجعه منا با انسجام خاصی در سراسر کشور برگزار شد، گفت: اجرای برنامه‌هایی چون برگزاری سرود ۴۷۷ نفری دانش‌آموزان بسیجی به یاد ۴۷۷ شهید ایرانی فاجعه منا و مسجدالحرام، اختصاص بخشی از موزه دفاع‌مقدس به آثار و دل‌نوشته‌های شهدای منا، برگزاری دعای‌عرفه و نماز عید سعید قربان و کنگره‌های ملی شعر از جمله این برنامه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: نخستین سالگرد شهدای منا با محوریت بنیاد شهید و تشکیل پنج کمیته محتوایی و اجرایی انجام شد. این کمیته‌ها شامل کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته مراسم با محوریت بنیاد شهید، کمیته تعیین محتوا و کمیته‌ای متشکل از مجموعه‌های مردم‌نهاد و همچنین دو کمیته دیگر با رویکرد بین‌المللی بودند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به موضع انفعالی عربستان در قبال فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: موضع انفعالی و سخیف عربستان سعودی در قبال مطالبات منطقی مقام معظم رهبری و اینکه تمامی مسلمانان ایران اعم از شیعه و سنی را از اسلام خارج دانسته بود، نشان‌دهنده ضعف این کشور در مناسبات خود است.

وی با اشاره به مناسبات عربستان با گروهک منافقین عنوان کرد: عربستان تلاش کرد با برگزاری جلسه‌ای با گروهکی که سال‌ها در ذهن مردم مرده بود به آنها متوسل شوند تا بتواند حیات مقطعی خود را احیا کند، حال‌آنکه به فرموده مقام معظم رهبری و اینکه ایشان تعبیر "شجره خبیثه ملعونه" را در مورد آنها به کار بردند، بیانگر خباثت ریشه‌ای این حکام فعلی با اسلام و تعالیم دینی است.

اوحدی متذکر شد: درخواست خیلی از خانواده‌های شهدای منا دیدار با مقام معظم رهبری بود که این دیدار در 17 شهریورماه امسال با شرکت خانواده‌های شهدای منا انجام شد و این قضیه نشان دهنده اوج شکوه برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای منا بود.

وی در پایان بر پیگیری حقوق شهدای منا در کمیته‌های بین المللی تاکید کرد.

 

سعید اوحدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر