کد خبر: 412607 A

کمره‌ای در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران آخرین نتایج نقل و انتقال معلمان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا کمره‌ای در حاشیه مراسم جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها که صبح امروز در مدرسه دخترانه عیسی بهرامی برگزار شد، گفت: از میان ۵۲۰ هزار و دانش آموز مقطع ابتدایی امسال ۱۰۵ هزار دانش‌آموز کلاس اولی وارد مدارس می‌شوند و ۶۰ هزار نفر نیز در مقطع پیش دبستانی پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۶۰۰ دبیر، آموزش به کلاس اولی‌ها را برعهده دارند، خاطرنشان کرد: ۳ هزار معلم برای پیش‌دبستانی‌ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به جذب نیروهای جدید در تمامی مقاطع تحصیلی گفت: حدود ۸۰۰ نیروی پیش دبستانی در پی تصویب مجلس امسال وارد سیستم شده و همچنین تعدادی از نیروها نیز در قالب ماده 28 جذب شدند.

وی همچنین درباره جابجایی معلمان و نقل و انتقالات گفت: حدود ۱۲۰۰ نفر درخواست جابجایی داشتند، البته با توجه به شرایط خاصی که شهر تهران دارد، با تمامی درخواست‌ها موافقت نشده است، اما تلاش کردیم به این درخواست‌ها پاسخ مناسبی داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: در مقطع ابتدایی میانگین دانش آموزان، ۲۸ و نیم نفر است که این میانگین در مقطع متوسطه اول به 29 نفر و در مقطع متوسطه دوم با احتساب دانش آموزان فنی خرفه ای و کارودانش به 22 نفر می‌رسد.

کمره ای در پاسخ به سوالی درباره ی ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی، گفت: پیش بینی امسال این است که ۳۸ تا ۴۰ هزار دانش‌آموز  اتباع ثبت نام داشته باشیم و ما محدودیتی برای ثبت نام از این افراد به لحاظ قانونی نداریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره جابجایی نیروها و اینکه تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، افزود: همچنان جابجایی نیروها ادامه دارد روز گذشته نیز جابجایی 190نفر تعیین شده است و امیدواریم که هرچه زودتر این روند به اتمام برسد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد تعطیلی مدارس در مقطع ابتدایی به دلیل آلودگی هوا گفت:  هر آنچه که در این خصوص مطرح شده از طریق رسانه‌ها بوده و اگر این موضوع به شکل درست و از طریف منابع رسمی اعلام شود؛ آن را بررسی می‌کنیم و در حال حاضر مباحث مطرح شده اظهارنظرهای کارشناسی است.

علیرضا کمره‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر