کد خبر: 412727 A

مدیر عامل کانون هموفیلی ایران از اعزام ورزشکار هموفیلی کشورمان، امیر رضا مهربان به مسابقات جهانی پومسه 2016 پرو خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از کانون هموفیلی ایران، احمد قویدل گفت: این ورزشکار کشورمان متولد 1377 است و از بیماران و اعضای کانون هموفیلی ایران به شمار می آید.

قویدل گفت: مهربان در زمان حاضر در زمره بیماران هموفیلی خفیف ( با درصد 16 ) است و توسط خانواده و با مشاوره بخش درمانی در رشته پومسه (از رشته های تکواندو بدون درگیری با حریف ) فعالیت می کند.

وی اظهار کرد: این قهرمان با پشتکار و تمرین های پیوسته توانسته است به مسابقات قهرمانی کشور راه یابد و با شرکت در مسابقات آسیایی 2015 به مقام سوم آسیا دست یافته است.

قویدل ادامه داد: مهربان، امسال با تلاش و انگیزه بالا به مقام قهرمانی کشور رسید و با این پیروزی درخشان به مسابقات جهانی پومسه در پرو اعزام شده است.

مسابقات پومسه از 21 سپتامبر ( 31 شهریور ماه 95 ) تا 2 اکتبر برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: بی تردید امیر رضا مهربان تا کنون با کسب مقام سوم آسیا در ردیف ورزشکاران بزرگ کشور و افتخار آفرین برای میهن است.

قویدل اظهار امیدواری کرد که پس از بازگشت این عضو توانا و ورزشکار کانون هموفیلی ایران از مسابقات جهانی در مراسم ویژه ای ضمن تقدیر از او، توجه جامعه هموفیلی کشور به ظرفیت ها و توانایی های ورزشی بیماران و همچنین توجه آنان به انجام فعالیت های ورزشی مجاز برای بیماران هموفیلی جلب شود.

وی یاد آور شد: درزمان حاضر مسابقات کشوری در رشته های شطرنج ، تیر اندازی، شنا ، دارت و تنیس روی میز برای بیماران هموفیلی وجود دارد اما متاسفانه فدراسیون ورزشی مربوطه توجهی به ضرورت تداوم این ورزش ها ندارد و چند وقتی یک بار اقدام به برگزاری نمایشی این مسابقات می کند.

مدیر عامل کانون هموفیلی ایران همچنین گفت: در زمان حاضر زیر ساخت های لازم در مراکز استان ها برای ورزش هموفیلی ها وجود ندارد و تشکیل تیم ها و تمرینات آنها تداوم ندارد .

مسابقات پومسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر