کد خبر: 412739 A

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور:

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور نیروی انتظامی گفت: بار ترافیکی در کلانشهرها (به ویژه تهران) ٢٥ درصد نسبت به هفته قبل از بازگشایی مدارس افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس راهور ناجا، سرهنگ داوود قاسمیان افزود: بار ترافیک در کلانشهرها و تهران در طول هفته اول مهرماه، علاوه بر عوامل پلیس راهور در معابر درون شهری از طریق بالگردهای ناجا کنترل می شود تا نسبت به روانسازی اش اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه با افزایش سفرهای درون شهری ، تراکم ترافیک را شاهد خواهیم بود، گفت:روزهای پایانی تعطیلات است و بار ترافیکی برگشت مسافران را داریم و از طرف دیگر تردد درون شهری به دلیل رفت و آمد والدین برای تهیه ملزومات دانش آموزان زیاد شده است. همچنین بسیاری از والدین روزهای اول مهر،ترجیح می دهند فرزندانشان( به ویژه کلاس اولی ها) را خودشان به مدرسه ببرند. در نتیجه ترافیک شهری در این روزها سنگین تر می شود.

سرهنگ قاسمیان با اشاره به اینکه رفت و آمد دانش آموزان از منزل به مدرسه و برعکس یکی از دغدغه های خانواده ها، آموزش و پرورش و همینطور پلیس راهور است، گفت: در سالهای گذشته با تمهیداتی که داشته ایم تصادفات ناگوار و دلخراش سرویس مدارس را به حداقل رساندیم. اما دوست داریم با همکاری و تعامل اولیا و مربیان و مدارس، این خطرات به حداقل برسند. توصیه ما این است که مسئولان آموزش و پرورش و همچنین خانواده هاسعی کنند تا جای ممکن، از سرویس هایی که زیر نظر شهرداری و راهداری تشکیل شده است، استفاده کنند.

وی افزود: عمر سرویس مدارس نباید بیشتر از پنج سال گذشته باشد. حتما هم بیمه بدنه و شخص ثالث و معاینه فنی داشته باشند و رانندگان سرویس ها هم باید حتما متاهل بوده و از صحت و سلامت جسمی و روانی برخوردار باشند.

سرهنگ قاسمیان در مورد آرم مدارس که از طریق شهرداری و تاکسیرانی تهیه می شود، گفت: باید حتما این آرم روی شیشه خودرو نصب شده باشد و از حمل دانش آموز با خودروهای ظرفیت کمتر از چهار نفر جدا خودداری شود.

رئیس پلیس ترافیک شهری اضافه کرد: طبق روال سال های گذشته در طرح زوج و فرد، سرویس ها می توانند یک ساعت ظهر و یک ساعت صبح نسبت به سرویس دهی اقدام کنند. همچنین راننده های سرویس ها در ساعات ارائه خدمات به مدارس، مجاز به ارائه خدمات خصوصی دیگر نیستند و در غیر این صورت با آنها برخورد می شود.

سرهنگ قاسمیان در مورد تخلف سرویس های مدارس و برخورد پلیس، گفت: با توجه به خط کشی عابر پیاده و گذرگاه کنار مدارس، سرویس ها تحت هیچ شرایطی کنار مدارس به صورت پارک دوبله و کنار تابلوی توقف ممنوع، توقف نداشته باشند.

وی درباره تخلف نداشتن برچسب گفت: اگر راننده تخلف کند و برچسب(لوگوی مدارس) تاکسیرانی و شهرداری نداشته باشد، ٤٠هزارتومان جریمه خواهد شد و در صورت تکرار تخلف با آنها برخورد شدیدتری صورت می گیرد.

قاسمیان افزود: از دوماه پیش پلیس راهنمایی و رانندگی با شهرداری تمام شهرهای کشور هماهنگی های لازم را به عمل آورده تا گذرگاه های عابر پیاده خط کشی و ایمن سازی شوند؛ مخصوصا مدارسی که در حاشیه راه هستند، تابلوهای مورد نیازشان پایش شده اند.

وی تاکید کرد: از اول مهرماه پلیس راهنمایی و رانندگی با تمام تجهیزات نیروها را در گذرگاه های شهری مستقر کرده تا با همکاری و تعامل خانواده ها و مربیان، کم ترافیک ترین و کم حادثه ترین مهرماه را پشت سر بگذاریم.

 

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر