کد خبر: 412819 A

مدیرکل انفاقات و صدقات کمیته امداد خبرداد:

ایلنا: استانهای آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی به ترتیب جزو استان‌های برتر در پرداخت نذورات قربانی و کمک‌های نقدی معرفی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، ابوالقاسم رستگار، مدیرکل انفاقات وصدقات و اموراجرایی کمیته امداد با اشاره به اینکه نذورات قربانی در سیستم نرم افزار جامع توسعه مشارکت های مردمی در مرحله مقدماتی بیش از ۱۵۰میلیارد ریال ثبت شده است، گفت: سال گذشته مردم متدین کشورمان ۹۴ میلیارد و  ۵۰۰ میلیون ریال نذورات خود را در روز عید قربان به این نهاد پرداخت کردند که براساس آمار اولیه امسال ، تاکنون این نذورات به ۱۵۰ میلیارد ریال رسیده  است که این میزان نذورات مردمی در عید قربان نسبت به سال قبل ۴۷ درصد افزایش یافته است.

وی در ارتباط با استانهای پیشتاز در پرداخت نقدی نذورات قربانی افزود: استانهای آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی به ترتیب جزو استانهای برتر در پرداخت نذورات قربانی و  کمک های نقدی معرفی شده اند و این در حالی است که هفته اول مهر ماه آمار نهایی کمک های مردمی عید قربان به اطلاع هموطنان خواهید رسید.

رستگار با اشاره به اینکه میزان کمک های مردمی در  برخی استانهای کشور نسبت به با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است  تصریح کرد:  سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی و سمنان جزو استان های برتر در پرداخت نذورات عید قربان بوده اند که شاهد رشد سه برابری کمک های مردمی در این استانها هستیم.

وی با بیان اینکه اولویت اعطای نذوارت قربانی، خانوارهای دارای فرزندان مبتلا به سوء تغذیه هستند، تصریح کرد: امسال با اتخاذ رویکرد توجه به نیاز مددجویان و نیاز سنجی اولیه خانواده های دارای فرزندان مبتلا به سوء تغدیه،گوشت های قربانی و نذورات بین آنان توزیع شد.

رستگار گفت: هموطنان نیکوکار امسال برای نخستین بار توانستند با پرداخت الکترونیکی نذورات قربانی خود را از طریق سامانه #٨٨٧٧ * و یا شماره حساب ۰۱۰۲۳۴۰۲۳۴۰۰۶  به سهولت پرداخت کنند.

کمیته امداد امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر