کد خبر: 413221 A

واکنش معاون حقوقی رئیس جمهور به طرح استیضاح فانی؛

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار کرد: امیدواریم مساله استیضاح وزیر آموزش و پرورش حل شود و در آستانه سال تحصیلی جدید شاهد تنش نباشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید انصاری در حاشیه نواختن زنگ سال تحصیلی جدید در دبیرستان و هنرستان شهید خیرآبادی در مورد استیضاح وزیر آ‌موزش و پرورش گفت: به رغم سرمایه‌گذاری‌های بزرگ نظام و دولت در طی 2 الی 3 سال اخیر برای ارتقای وضعیت معیشت معلمان و بازنشستگان فرهنگی که باید گفت؛ اقدامات بسیار خوبی نیز انجام شد اما هنوز کاستی‌هایی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مطالبات پرداخت شده و سطح حقوق‌ها نیز بیش از 70 الی 80 درصد افزایش داشته است، گفت: دولت با همه توان خود در این زمینه تلاش کرده و وزیر آموزش و پرورش نیز به رغم محدودیت‌های مالی دولت به ویژه در سال‌های 93 و 94 که قیمت نفت و فروش نفت کاهش داشته، تلاش بسیار خوبی کرده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم مجلس محترم که مجلسی پرنشاط است در آستانه سال تحصیلی همراهی و کمک‌های لازم را داشته باشد تا وزیر محترم کارشان را ادامه دهند.

معاون حقوقی رئیس جمهور توضیح داد: سال پایانی دولت زمان مناسبی برای استیضاح وزیر نیست؛ هر چند که ما به نظر نمایندگان احترام می‌گذاریم، اما امیدواریم با جلساتی که برگزار شده و برگزار خواهد شد؛ این مشکل حل شود و شاهد تنش نباشیم.

انصاری در پاسخ به این سوال که آیا دولت از وزیر آموزش و پرورش تمام قد دفاع خواهد کرد، گفت: دولت از وزیر آموزش و پرورش همه حمایت خود را با درک واقعیت‌ها انجام خواهد داد.

وی همچنین در ادامه ا ظهار امیدواری کرد که خیران کشور و افراد دارای توانایی مالی در زمینه مدرسه سازی، تجهیز مدارس و همچنین در دیگر امور خیر همچون ساخت بیمارستان تلاش کنند.

مجید انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر