کد خبر: 414009 A

استاندار استان مرکزی گفت: نظام تعلیم و تربیت سرمایه عظیم انسان سازی است و آموزش و پرورش باید در مقابله با جهل و بی اخلاقی راهبردهای هدفمند و اثرگذاری را دنبال کنند.

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمود زمانی قمی روز شنبه در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت و بهره برداری از مدرسه خیر ساز شهدای قورچی باشی خمین، افزود: توسعه پایدار مولد نیروی انسانی متعهد و تحول آفرین است و تربیت نسل کارآمد و دلسوز برای کشور بر عهده آموزش و پرورش است.

وی در ادامه گفت: نهضت دانایی سرمایه و داشته هر جامعه است و مسبب بسیاری از مصائب و مشکلات گریبان گیر جوامع عنصر جهل و بی اخلاقی است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی ایران امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه ورود به مرزهای دانش نوین، نوآوری و حرکت است و تفکر و دانش لازم در این خصوص با نظام تعلیم و تربیت هدفمند و مقتدر حاصل می شود.

 زمانی قمی افزود: معلمان بعد از انبیا مهمترین رسالت را بر عهده دارند و با جهل و نادانی به مبارزه پرداختند و جایگاه و رسالت معلمی را در جامعه با هیچ رکن و مسندی نمی توان قیاس کرد.

وی بیان کرد: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلان چشم انداز 20 ساله نظام نیازمند بدنه توانمند و فهیم جامعه است و نقش نهاد آموزش در این رهگذر کلیدی است.

 

استاندار استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر