کد خبر: 414800 A

سازمان هواشناسی کشور نسبت به لغرندگی و مه‌آلود بودن جاده‌های کوهستاینی در شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر هشدار داد.

به گزارش ایلنا، بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی بعد از ظهر چهارشنبه، ٧ مهرشاهد  بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، نیمه شمالی و شرق اردبیل، گیلان و از اواخر وقت دراستان  مازندران خواهیم بود.

همچنین پنجشنبه، ٨ مهرماه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها مواجه خواهیم بود.

از بعد ازظهر روز جمعه، ٩ مهرنیز در گیلان و نیمه غربی مازندران شاهد بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیله‌ها ونیز رودخانه‌ها و احتمال بارش خفیف برف در ارتفاعات و دامنه‌های شمالی سبلان در استان اردبیل

براساس این گزارش در این مدت به علت لغزندگی و مه آلود بودن جاده‌های کوهستانی شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزررانندگی در جاده ها دچار اختلال می‌شوند و بهتر است رانندگان به نکات ایمنی در سفر توجه کنند.

همچنین دمای هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال غرب و سواحل دریای خزرکاهش ٥ تا ١٠ درجه و دامنه های جنوبی البرز کاهش ٤ تا ٦ درجه خواهد داشت. در سواحل دریاز خزر نیز از امشب (چهارشنبه شب) تا روز شنبه شاهد وزش باد شدید و در نتیجه مواج و متلاطم بودن دریاخواهد بود.

شرایط جوی استان‌های البرز، تهران، سمنان، قم و شمالِ اصفهان در روز پنجشنبه گاهی همراه با  وزش باد شدید( بین ٣٠ تا ٤٠ کیلومتر بر ساعت) و در نتیجه گرد و خاک محلی خواهد  بود.

 

 

شرایط آب و هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر