کد خبر: 414842 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد:

ایلنا: مدیرکل منابع طبیعی استان خراسان جنوبی با اشاره به مشکل فرونشست زمین در این استان گفت: شاهد بروز این مشکل در نقاط مختلف استان به ویژه دشت سرایان هستیم.

شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد آتش گرفتن 124 اصله درخت در شهرستان فردوس خراسان جنوبی  گفت: این آتش‌سوزی مربوط به جنگل‌ها و منابع طبیعی نبوده و در باغات شخصی، تعدادی درختان گردو و سنجد دچار حریق شده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال در منابع طبیعی استان خراسان جنوبی، آتش‌سوزی گسترده نداشتیم و اگر چه به صورت لکه‌ای حریق هایی به وجود آمده، اما وسعت همه آنها کمتر از یک هکتار بود.

شریفی با اشاره به مشکل فرونشست زمین به دلیل افت سطح آب‌های زیر زمینی و خشکسالی اظهار کرد: متاسفانه شاهد فرونشست زمین در برخی نقاط استان به ویژه دشت سرایان هستیم.

مدیرکل منابع طبیعی استان خراسان جنوبی توضیح داد: ما در شورای حفاظت از آب این مساله را بررسی می‌کنیم و در دستور کار این شورا راه‌های جلوگیری از فرونشست زمین بررسی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرستان بشرویه در استان خراسان جنوبی خشک‌ترین شهرستان ایران شناخته شده، اظهار کرد: در این شهرستان تنها 19 میلیمتر بارندگی داشتیم.

فرونشست زمین در خراسان جنوبی دشت سرایان خشک ترین شهرستان ایران بشرویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر