کد خبر: 414865 A

مدیرعامل ستاد دیه:

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: از ابتدای سال 85 تا اسفند ماه سال 94 نزدیک به 79 هزار زندانی با مجموع بدهی نزدیک به430 هزار میلیارد ریال از بند زندان آزاد شده‌اند.

به گزارش ایلنا از ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی با تقدیر از عملکرد شکات و اولیاءدم در تسریع روند آزادی این محکومان گفت: در ده سال اخیر در مجموع طلبکاران به طور میانگین با گذشت از 49 درصد بدهی خودشان زمینه آزادی 78 هزار و 899 مددجوی واجد شرایط را تسریع کردند.

وی افزود: در این بازه زمانی سال 90 به جهت کمیت 12 هزار و 783 نفری آزادی ها بیشترین رقم عددی را به خود اختصاص داده است و همچنین نیز درسال 92 به دنبال گذشت 64 درصدی شکات خصوصی، بیشترین میزان را در زمینه اخذ گذشت داشته ایم.

جولایی سال 91 را با 9 هزار زندانی آزاد شده دارای سنگین ترین رقم بدهی اعلام کرد و گفت: در این سال با وجود این که تعداد زندانی کمتری نسبت به سال 90 آزاد شده اند اما مجموع بدهی این افراد استخلاص یافته رقمی معادل 9 هزار میلیارد ریال است.

مدیرعامل ستاددیه کشور میانگین گذشت برای هر نفر را در این مدت معین مبلغ 266 میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: از کل بدهی 43 هزار میلیارد ریالی این محبوسان با همت کمیته های صلح و سازش نمایندگی های ستاددیه در استان ها مبلغی به میزان 21 هزار میلیارد ریال گذشت رضایتمندانه داشته ایم.

 

دیه زندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر