کد خبر: 414948 A

نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر:

نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر با اشاره به اهمیت شفاف سازی گفت: شفاف سازی به افزایش اعتماد مردم به هلال احمر کمک می‌کند.

 به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه ،حجت الاسلام و المسلمین معزی در هشتمین گردهمایی روسای دفاتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر در استان ها به محور پراهمیت و حساس شفاف سازی به منظور جلب اعتماد مردم به هلال احمر اشاره و تصریح کرد: باید با شفاف سازی اعتماد مردم را جلب کنیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از روحیه خیرخواهانه و نیکوکارانه ملت ایران ، چنین روحیه ای را فرصتی برای رفع گرفتاری های مردم دانست و گفت: سازمان داوطلبان با درنظر گرفتن این حس نوع دوستی هموطنان باید جهت تسکین آلام بشری در اجتماع بکوشد و این مهم جز با یاری جستن از توانمندان جامعه میسر نخواهد شد.

در ادامه برنامه هم رئیس سازمان داوطلبان به نقش بسیار مهم و حیاتی حوزه نمایندگی ولی فقیه در پیشبرد اهداف بشردوستانه سازمان داوطلبان اشاره کرد و گفت: هر فعالیتی که از سوی داوطلبان در جامعه صورت می گیرد رنگ و بوی فرهنگ به خود گرفته و با مباحث و تعالیم الهی همراه است.

رافع افزود: زمانی اهمیت این مسئله روشن تر می شود که به قیاس اساسی ترین پیام جمعیت های ملی و صلیب سرخ در دنیا که همان خدمت بی منت به بشریت است با آموزه های دین مبین اسلام بپردازیم و از تقارن و تفاهم آن در این بین غفلت نکنیم.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با بیان نمونه های متعدد از آسیب های اجتماعی موجود در جامعه کنونی تاکید کرد: تغییر نوع نگرش، حمایت از سلامت بشر، توانمندسازی و باز توانی انسان ها از اصلی ترین اهداف هلال احمر است که همواره مورد توجه اعضای داوطلب جمعیت قرار گرفته است.

رافع با طرح این سوال که چگونه می توانیم زمینه ای مناسب برای دستیابی و پردازش عضو خیر و نیکوکار به منظور مشارکت در این فعالیت ها داشته باشیم ادامه داد: در این بین نقش بی بدیل روحانیون به عنوان مبلغان دینی بر کسی پوشیده نیست

وی افزود: بر همین اساس، مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان ها می توانند با تقویت حس مسئولیت پذیری در جامعه در جهت جذب و جلب مشارکت های مردمی در امور عام المنفعه هلال احمر تلاش کنند.

هشتمین اجلاس دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ها روز گذشته( 6مهرماه) به مدت دو روز در تهران گشایش یافت.

 

نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر