کد خبر: 418707 A

وزیر بهداشت:

ایلنا: وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از فعالیت سازمان انتقال خون در روز عاشورا گروه های در معرض خطر را دعوت کرد تا برای جلوگیری از ابتلا به آنفلوانزا حتما واکسن این بیماری را تزریق کنند.

به گزارش ایلنا، سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از  از فعالیت  پایگاه انتقال خون وصال و دیدار با اهدا کنندگان خون در روز عاشورای حسینی، ضمن اشاره به موج آنفلوآنزا که سال گذشته برخی استانهای کشور مانند کرمان را فرا گرفته بود، گفت: افراد بالای 60 سال، زنان باردار، بیماران دارای مشکل تنفسی و قلبی و  افرادی که دچار بیماریهای نقص ایمنی هستند بهتر است واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. 

وی گفت: این واکسن معمولا از مردادماه در داروخانه ها توزیع می‌شود و باید از اواخر تابستان و پیش از شروع سرما تزریق شود تا موثر واقع شود.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه مصرف کنندگان واکسن آنفلوانزا حتما آن را از طریق داروخانه های معتبر خریداری کنند ابراز امیدواری کرد تا امسال در کنترل این بیماری نیز مانند  کنترل وبا موفق عمل کنیم.

لازم به ذکر است که حریرچی قائم مقام و سخنگوی وزارت بهداشت نیز پیش از این با تاکید بر لزوم تزریق واکسن آنفلوانزا برای گروه های پرخطر، شایعات مربوط به تقلبی بودن واکسن های توزیع شده در کشور را تکذیب کرده بود.

وی افزود: واکسن آنفلوانزای توزیع شده در کشور، از بهترین انواع این واکسن است و مردم به ویژه گروه های پرخطر مثل بیماران قلبی ریوی، بیماران نقص ایمنی، بیماران تحت شیمی درمانی، زنان باردار و افراد مبتلا به دیابت پیشرفته  این واکسن را تزریق کنند.

واکسن آنفلوانزا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر