کد خبر: 422218 A

با رای هیات امنا:

ایلنا: در جلسه هیات امنای جهاددانشگاهی که امروز بعد از ظهر برگزار شد، حمید رضا طیبی با کسب ۹ رای از مجموع ۹رای ماخوذه، برای سومین بار به عنوان رییس جهاددانشگاهی انتخاب شد.

به گزارش ایلنا،هیات امنای جهاد دانشگاهی در جلسه سوم آبان ماه خود، طیبی را به عنوان گزینه نهایی از بین نامزد‌های تصدی ریاست این نهاد برگزیدند. 

سید حمید رضا طیبی که بین سال‌های ۱۳۸۵تا۱۳۸۹و ۱۳۹۲تا۱۳۹۵ مسوولیت این نهاد را برعهده داشته دارای مدرک دکتری برق می‌باشد. 

وی که از بدو تاسیس این نهاد (۱۳۵۹) در آن مشغول به فعالیت بوده طی سالیان زیادی ریاست جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت که یکی از واحدهای فنی و تولیدی این نهاد محسوب می‌شود را نیز برعهده داشته است. 

ترکیب ۹ نفره هیات امنای جهاددانشگاهی هم اکنون متشکل از: رییس نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس جهاددانشگاهی (رییس هیات امنا) و سه نفر از اعضای هیات علمی معرفی شده توسط رییس جهاد (دکتر محسن قرنفلی، دکتر عبدالحسن شاهوردی و دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو) می‌باشد. 

طبق اساسنامه جهاددانشگاهی، حکم ریاست این نهاد پس از انتخاب اعضای هیات امنا توسط رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی یا‌‌ همان رییس جمهور امضا می‌شود. رییس جهاددانشگاهی یکی از اعضای حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی است. 

جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای مولود انقلاب اسلامی است که در حوزه‌های فرهنگ، پژوهش و فناوری، آموزش، تجاری سازی فناوری و توانمند سازی دانش آموختگان تاکنون به ارایه خدمت پرداخته است. در حال حاضر علاوه بر دفتر مرکزی، ۳۵واحد جهاددانشگاهی در سراسر کشور، ۱۱سازمان، ۷مرکز، ۸موسسه، ۳ پژوهشگاه، ۲۶پژوهشکده، ۲دانشگاه، ۶موسسه آموزش عالی، ۴۳واحد آموزشی علمی کاربردی، ۲پارک علم و فناوری و ۱۱شرکت دانش بنیان وابسته به این نهاد در حال فعالیت هستند.

رییس جهاد دانشگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر