کد خبر: 423944 A

مراسم اعطای ابلاغ و اتیان سوگند اعضای شورای حل اختلاف استان البرز با حضور مسئولان قضائی و اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم تحلیف اعضای شورای حل اختلاف استان البرز با حضور مسئولان قضایی استان در سالن اجتماعات دادگستری استان برگزار شد.

لقمان کیاپاشا معاون قضایی و رئیس شورای حل اختلاف استان البرز با اشاره  به روند و نحوه رسیدگی اعضای و نقش بسیار مهم آنان بیان کرد: قانونگذار به دلیل حساسیت ها و وظایفی که اعضای دارند آنها را ملزم به ادای سوگند کرده است .

وی افزود: در شورای حل اختلاف قاضی بدون استماع نظر اعضاء رایی صادر نمی کند که لازمه آن دقت زیاد اعضاء در روند رسیدگی و اعلام نظر مشورتی است.

این مقام مسئول خطاب به اعضای شورای حل اختلاف با تاکید برشرکت در دوره های آموزشی گفت: اعضاء باید در جهت مرضی خدا و احقاق حق مراجعین گام بردارند و در جهت ارتقاء سطح علمی، دوره های آموزشی را که توسط قضات مجرب دادگستری برگزار می شود، مجدانه  پیگیرو شرکت کنند وسطح علمی وآموزه های قانونی خود را ارتقاء دهند تا محقی حقش ضایع نشود.

در ادامه این مراسم فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در جمع اعضای شورای حل اختلاف اظهارکرد: موضوع توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه بسیار مهم است ودر شوراهای حل اختلاف فرصتی ایجاد کرده تا رویکردی در تحول قضایی ایجاد شود و صلح و سازش دراولویت قرار گیرد .

وی افزود: امروز شورای حل اختلاف از نهال نوپا به درخت تنومندی رسیده که همه از نعمات و برکات آن بهره مند هستند و مسئولان در پی تقویت و استحکام این مجموعه به عنوان  بازوی توانمند دستگاه قضا هستند.

در پایان حجت الاسلام زمانی راد یکی ازاعضای شورای حل اختلاف سوگند نامه را قرائت نمود و آئین تحلیف با حضور اعضای حاضر انجام شد.

 

استان البرز شورای حل اختلاف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر