کد خبر: 425150 A

مدیر کل امورحقوقی و املاک کمیته امداد در نشستی که برای پالایش سیستم جامع امداد استان تهران برگزار شد، درمورد امور حقوقی مددجویان با روسا و مدیران این نهاد به تشریح اقدامات این حوزه پرداخت.

به گزارش ایلنا، هادی طاهری جبلی مدیرکل امور حقوقی و املاک کمیته امداد در نشست پالایش سامانه سیستم جامع با اشاره به اینکه خدمات حقوقی را در دسترس مددجویان تحت حمایت قرار دهیم ، افزود: با معرفی وکلای نیکوکار به مدیریت های تابعه و اطلاع رسانی به مددجویان تحت حمایت برای توانمند سازی مددجویان اقدام شود. برخی از مددجویان با ارائه مشاوره های حقوقی و اقدامات لازم در این حوزه به توانمندی رسیده و از حمایت امداد خارج می شوند.

وی با بیان اهداف همکاری با شوراهای حل اختلاف به جلوگیری از تضییع حقوق محرومین، صیانت از تحکیم بنیان خانواده و اقدامات پیشگیرانه، شناسایی مددجویان دارای مشکلات حقوقی و ارجاع آن ها بر حسب مورد به شورای حل اختلاف، فراهم کردن زمینه احساس امنیت حقوقی، تقویت اعتماد به نفس مددجویان در مواجه با مشکلات حقوقی و قضایی و غیره اشاره کرد.

طاهری جبلی تصریح کرد: پیشگیری از مشکلات کسانی که دچار مشکل می شوند و ارجاع به یک مشاور حقوقی و مشکلات آتی را در پی نخواهد داشت. با هماهنگی اداره حقوقی و املاک استان وکلای نیکوکار معرفی می شوند که مددجویان  می توانند از خدمات رایگان این وکلا بهره مند شوند.

مدیرکل امور حقوقی و املاک کمیته امدادبا تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های اداره حقوقی بر اقدامات روسا و مدیران در مباحث حقوقی تأکید کرد و گفت: روسا و مدیران دقت لازم را در مباحث حقوقی به کار ببرند تا این نهاد در مراجع قضایی زیر سئوال نرود. روابط ایمنی کار، نقل و انتقالات اداری و غیره از این موارد است.

وی خاطرنشان کرد: طی شش ماهه نخست امسال از مجموع ۳۵ هزار پرونده حقوقی احقاق حق شده، ۱۰ درصد به استان تهران تعلق دارد.

 

 

 

حقوق کمیته امداد محرومان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر