کد خبر: 425230 A

فرمانده نیروی انتظامی:

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه زائران بایستی از قبل گذرنامه و ویزا تهیه کنند، گفت: صدور ویزا و گذرنامه به هیچ وجه در مرزها انجام نخواهد شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در جلسه ستاد اربعین در پایانه مرزی مهران گفت: نیروی انتظامی افتخار دارد که خادم زائران ابا عبدالله الحسین (ع) است؛ تلاش خواهیم کرد تا این کنگره عظیم باشکوه تر از سالهای گذشته برگزار شود.  

وی از تلاش های صورت گرفته طی یکسال گذشته در مسیر تردد زائران در پایانه مرزی مهران قدردانی کرد و گفت:ناجا، قرارگاهی برای هماهنگی بیشتر بین نیروهای مسلح تشکیل داده و هر سال بیش تر از سالهای قبل، عمده توان و پشتیبانی خود را در مرز زمینی مهران متمرکز کرده است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه امسال 17 استان برای تردد از مرز مهران تعریف شده است، گفت:نیروی انتظامی از مبدا حرکت زائران در این استان ها کنترل تردد ترافیکی، امنیتی و انتظامی آنها را برعهده دارد .

سردار اشتری گفت: براساس تقویم زمانبندی و برنامه ریزی های صورت گرفته، نیروهای انتظامی در رده های مختلف در مرز مهران مستقر خواهند شد .

این مقام عالی انتظامی کشور به ظرفیت های عظیم یگان ویژه و مرزبانی اشاره کرد و گفت: یگان ویژه با امکانات و تجهیزات کافی در مرز مهران مستقر می شود؛  همچنین مرزبانی ناجا و نیز انتظامی استان ایلام با ظرفیت کامل در آماده باش هستند.

وی افزود: 5 کمیته فرعی تحت قرارگاه اربعین راه اندازی شده که در حوزه های مختلف ترافیکی، فرهنگی، امنیتی و انتظامی فعالیت می کنند.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: امروز مرکز کنترل فرماندهی اربعین در شهرستان مهران راه اندازی شد که جاده های اصلی و پایانه مرزی این شهر توسط دوربین های این مرکز پایش و کنترل می شود.

وی خاطر نشان کرد:مرز مهران مرزی است که بایستی در طول سال آماده پذیرایی از زئران ابا عبدالله الحسین (ع) باشد .

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به اینکه در وضعیت پارکینگ ها تحول خوبی ایجاد شده است ،گفت: برای تحقق قانون گرایی باید زیرساخت ها را آماده کنیم که موضوع پارکینگ ها در همین راستا به خوبی انجام شده است .

سردار اشتری یادآور شد: هر چه زیر ساخت ها تقویت شود نتیجه آن ارائه خدمات مضاعف به زائران خواهد بود .

وی افزود: کارکنان اداره گذرنامه به صورت سه شیفت کار می کنند که طی 40 روز گذشته بیش از یک میلیون گذرنامخ صادر و تحویل مردم شده است .

این مقام ارشد انتظامی کشور به حوادثی که سال گذشته در عربستان برای حجاج بیت الله الحرام رخ داد، اشاره کرد و یاد آور شد: دشمنان منتظر چنین اتفاقی در اربعین هستند لذا همه باید تلاش کنیم که کوچکترین مشکلی برای زائران رخ ندهد. 

سردار اشتری تصریح کرد: کنترل های لازم باید از مبدا حرکت زائران شروع شود، که باید در این راستا کنترل ها از شهرهای مبدا حرکت زائران تا پایانه مرزی مهران انجام شود .

وی افزود: صدور ویزا و گذرنامه در مرز به هیچ وجه انجام نخواهد شد لذا زائران بایستی از قبل ویزا و گذرنامه خود را تهیه کنند .

فرمانده ناجا در خاتمه گفت: اتباع خارجی با مدارک لازم فقط باید از مرز شلمچه تردد کنند.

 

فرمانده نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر