کد خبر: 429476 A

مدیرکل برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم:

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم تاکید کرد: واحدهای پژوهشی دانشگاه‌ها باید برنامه و فعالیت‌های مستقل از برنامه های جاری دانشکده ها تدوین کنند و با تعریف ماموریت مشخص در جهت رفع نیازهای جامعه پژوهش کنند.

به گزارش ایلنا، محسن شریفی گفت: واحدهای پژوهشی دانشگاه‌ها باید برنامه و فعالیت خود را به گونه‌ای تدوین کنند که از موازی کاری با دانشکده‌ها پرهیز شود و این برنامه‌ها باید در راستای مأموریت معین و متفاوت از برنامه‌های جاری دانشکده باشند؛ در واقع واحدهای پژوهشی تکمیل کننده فعالیت‌های دانشگاهی هستند و نیاز و مسئله‌های جامعه را هدف پژوهش‌‌های خود قرار می‌دهند.

در ادامه این نشست، دکتر طالبی رئیس دانشگاه اصفهان به اهمیت و جایگاه واحدهای پژوهشی  اشاره کرد وگفت : ضرورت مأموریت گرایی در انجام فعالیت‌های پژوهشی یک اولویت است.
در ادامه، دکتر رحیمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه  اصفهان گزارشی از وضعیت واحدهای پژوهشی و اقدامات دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری ارائه کرد.
گفتنی است اعضای کارگروه پژوهشی کمیسیون پژوهش و فناوی شوری گسترش آموزش عالی از واحدهای پژوهشی دانشگاه اصفهان بازدید کردند.
 
براساس این گزارش، در دانشگاه اصفهان تعداد 13 واحد پژوهشی وجود دارد که تعداد 5 واحد از آنها دارای موافقت قطعی و تعداد 8 واحد پژوهشی نیز دارای موافقت اصولی می باشند که وضعیت عملکرد پژوهشی تمام واحدها در این نشست مورد بررسی قرار گرفت .

 

مدیرکل برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر