کد خبر: 429515 A

رستمی تاکید کرد:

ایلنا: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید براینکه دولت به توانمندی جوانان اعتماد کامل دارد ،گفت: چهار سال گذشته مشارکت جوانان افزایش ،احترام ارتقا یافته و امید و نشاط در حال رشد است که اینها بدون مشارکت جوانان غیر ممکن بود.

به گزارش ایلنا، محمد رضا رستمی  با تاکید بر نقش سازمانهای مردم نهاد در تغییرات اجتماعی افزود: طی چهار سال گذشته مشارکت ها افزایش،احترام بالا رفته،امید و نشاط در حال رشد است که اینها نشانه های خوبی است که با مشارکت جوانان اتفاق افتاده است.

او توضیح داد: که سازمان های مردم نهاد با مجموعه ای از فعالیتها و برنامه ها که برآمده از خود جوانان بود ،موفق شد تا شرایط را بهبود دهند و این نقش نباید کوچک و نادیده گرفته شود و باید مرتب بر تداوم این فعالیتها همت گمارد و کار را پیش برد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنان  با پاسخ منفی به اینکه آیا رشد کمی سمن‌ها برای دستیابی به این مهم کافی است ٬افزود :حتما باید به کیفیت کار هم توجه می شد ،بنابراین در کنار کمیت، توانمند سازی به عنوان اولویت مورد توجه قرار گرفت.

او با تاکید بر پرهیز از شعار گرایی در خصوص توانمند سازی سازمان های مردم نهاد جوانان ،در این بخش خاطر نشان ساخت: چنین نگاهی به این حوزه نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت.

او در خصوص اقدامات صورت گرفته برای توانمند سازی سازمان های مردم نهاد جوانان از برگزاری دوره های آموزشی دانش افزایی و مهارت افزایی به عنوان کاری پایه ای خبرداد و افزود: در حال حاضر برای تمامی سمن ها هر ماه یک دوره مهارت افزایی سازمان های مردم نهاد در حال برگزاری است.

رستمی افزود: ارایه طرح و برنامه توسط سازمانهای مردم نهاد و داوری در شورای داوری استانی و حمایت تا سقف ۷ میلیون تومان از جمله اقداماتی است که در حوزه های استانی صورت گرفته است.

معاون ساماندهی امور جوانان حمایت از طرح های ملی تا سقف ۵۰ میلیون تومان توسط سمن های حوزه جوان را یکی دیگر از اقدامات انجام شده اعلام کرد که در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین مشارکت اعضا سازمان های مردم نهاد جوانان در مراکز تصمیم سازی حاکمیتی و دولتی را یکی دیگر اقدامات در جهت توانمند سازی  اعلام کرد و توضیح داد: هم اکنون هزار و سیصد جوان فعال، عضو ستادهای ساماندهی جوانان در کشور هستند که این اعضا می توانند در کنار مدیران استانی و کشوری بنشینند و در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت کنند.

او در ادامه سخنانش برگزار ی انتخابات ملی برای مجمع  ملی جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت:مجامع نمایندگان خود را انتخاب کنند چرا که با این انتخابات در پی این هستیم که اولین پایه مجلس ملی جوانان را استوار سازیم و برای  این فرایند ساختاری قانونی تبیین کنیم و حضور جوانان را در فعالیتهای مختلف معنا دار کنیم‌.

رستمی در خصوص فعالیتهای بین المللی سازمان های مردم نهاد نیز  ادامه داد: پیش از این  امکان حضور در سازمان های بین المللی را نداشتیم که با تشکیل مجمع ملی جوانان قصد داریم جوانان‌مان را در فعالیتهای سازمانهای بین المللی از جمله یونسکو و بخشهایی از سازمان ملل که جوانان در آن بخش ها مشارکت دارند  معرفی کنیم.

وی یادآور شد: پیش از این ساختار قانونی آن آماده نشده بود که با تشکیل مجمع ملی جوانان،نمایندگانی را ما در حوزه بین المللی به مجامع مختلف برون مرزی معرفی خواهیم کرد.

معاون ساماندهی امور جوانان تاکید کرد: این تغییر در سطح گفتمان از آن بی اعتمادی به این اعتماد این قابلیت را در شکل طرح‌ها و برنامه ها به دنبال دارد.

او در بخش دیگری از سخنان از برگزاری همایش نقش جوانان در اقتصاد مقاومتی در دی ماه با حضور معاون اول رییس جمهوری خبرداد و افزود : اعضای سازمان های مردم نهاد در این همایش نقش آفرین هستند.

رستمی افزود: ما موفق شدیم دومین پایتخت جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ در شیراز را اخذ کنیم و این فرصت برای مجموعه اعضا سازمان های مردم نهاد است که طرح ها و برنامه های شان در جمع کشورهای اسلامی را بیان کنند. برای تحقق آن نیز درصدد راه اندازی اولین کمپ رهبران جوان  ایرانی در شیراز هستیم و  آن را تا پایان دولت یازدهم اجرایی خواهیم کرد.

او همچنین توضیح داد که قراراست در سفرهای استانی وزیر ورزش و جوانان به استان های مختلف دیدارهایی را با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه جوان داشته باشند.

 

مجمع ملی جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر