کد خبر: 429560 A

فرمانده مرزبانی ناجا در بازدید مشترک میدانی به اتفاق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج وزیارت از گفت و گوهای مستمر دیپلماتیک میدانی با مرزبان عراق در سهولت تردد زائران در مرزهای سه گانه خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" به اتفاق " رضا صالحی امیری " وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی و "علی اوحدی" رئیس سازمان حج و زیارت، پس از بازدید میدانی از پایانه مرزی مهران در حاشیه این دیدار، گفت: در حال حاضر وضعیت تردد زائران در گیت های خروج از ایران و پذیرش در عراق روان بوده و به سهولت در حال انجام است و مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد.

وی افزود: طی گفت و گوهای دیپلماتیک با همتایان عراقی به صورت میدانی و مستمر، تمهیدات لازم جهت سهولت در روان سازی تردد زائران در آن سوی مرز در نظر گرفته شده که خوشبختانه طرف عراقی هماهنگی و همکاری لازم رادر این زمینه به موقع انجام می دهد.

فرمانده مرزبانی کشور به کنترل دقیق مدارک قانونی و روادید زوار توسط مرزداران اشاره و تصریح کرد:با کنترل دقیق، از عبور کسانی که مدارک قانونی همراه نداشته باشند به جد ممانعت شده و به عقبه مرز بازگردانده می شوند.

سردار رضایی خاطر نشان کرد: الحمدلله تاکنون تلفات و یا مشکل خاصی از سوی زائران در دو طرف مرز ها نداشتیم؛ مرزبانان شبانه روز در خدمت زائران اباعبد الله الحسین (ع) هستند و تا زمان پایان این راهپیمایی بزرگ و برگشت آنان در راستای برقراری امنیت تلاش می کنند.

در خاتمه " رضا صالحی امیری "وزیر فرهنگ و ارشاد و "علی اوحدی " رئیس سازمان حج و زیارت از تلاش های خستگی ناپذیر مرزبانان در خدمت رسانی به زائران ابا عبد الله الحسین (ع)در بحث تامین امنیت و روان سازی و سهولت در تردد زائران در مرز مهران تقدیر و تشکرکردند.

 

مرزبانان ايران و عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر