کد خبر: 429738 A

در 30 آبان ماه صورت می‌گیرد؛

ایلنا: همزمان با روز اربعین حسینی در روز یکشنبه ۳۰ آبان، راهپیمایی بزرگ اربعین به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر از میدان امام حسین‌(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، مراسم پیاده‌روی اربعین در شهر تهران برگزار می‌شود و جاماندگان از زیارت کربلا می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.

حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور؛ معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این‌ باره گفت: راهپیمایی اربعین در شهر تهران از میدان امام حسین (ع) آغاز می‌شود و مسیر پیاده‌روی تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) ادامه دارد و شهروندان تهرانی می‌توانند از ساعت ۶ صبح روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه به میدان امام حسین (ع) مراجعه کنند.

وی افزود: این مسیر به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر تعیین شده و عزاداران حسینی از خیابان ۱۷ شهریور، میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، سه‌راه ورامین و میدان شهرری می‌گذرند تا هنگام نماز ظهر و عصر به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برسند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری یادآور شد:‌ طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ۲۰۰ هزار نسخه از متن زیارت اربعین نیز آماده شده و در اختیار عزاداران حسینی قرار خواهد گرفت همچنین با هماهنگی‌هایی که با شرکت مترو و اتوبوسرانی انجام شده است، مسیر برگشت شهروندان از شهر ری رایگان خواهد بود.

طرح راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت سپاه تهران بزرگ، هیئت‌های مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی، تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع)، اورژانس تهران، سازمان امور مساجد و دستگاه‌های شهرداری تهران برگزار می‌شود.

راهپیمایی اربعین حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر