کد خبر: 429876 A

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق در بازدید از پایانه مرزی شلمچه، تلاش های مرزبانان خوزستان در تامین امنیت و همکاری با زوار اربعین را بی‌نظیر دانست.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، "حسن دانایی فر" درحاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه و در جمع رسانه ها، تلاش های مرزبانان خوزستان در تامین امنیت و همکاری با زوار اربعین را بی نظیر برشمرد.

وی که در رأس هیاتی بلند پایه از فرماندهان مرزبانی دو کشور و سرکنسولگری ایران در شهر بصره عراق به منظور ارزیابی میزان رضایت مندی زائران اربعین و همچنین بررسی زیرساخت های تسهیل سفر آنان در دو پایانه مرزی ایران و عراق به شلمچه سفر کرده بود، با اظهار خشنودی از اقدامات انجام شده در این پایانه مرزی، برخورداری از امنیت مطلوب و امکانات فراهم شده را در نتیجه تعاملات شایسته و برادرانه دو کشور دوست و همسایه دانست و از از تعامل حاصله تشکر و قدر دانی کرد.

دانایی فر با اشاره به اینکه تا کنون 480 هزار زائر از ابتدای ماه صفر از مرز شلمچه عبور کرده اند، افزود: از این تعداد، بیش از 27 هزار نفر از اتباع خارجی کشورهای افغانستان، پاکستان، گرجستان، آذربایجان و ایالت کشمیر هندوستان بودند که به دلیل زیرساخت های مناسب امنیتی و تسهیلاتی در مرزهای کشورمان این گذرگاهها را برای تردد خویش انتخاب کردند.

این مقام مسئول از تعامل و همکاری مرزی دو کشور ابراز رضایت و بر تشدید تلاش در هفته پایانی که ورود زائران و به دنبال آن خروج زوار افزایش می یابد، تاکید کرد.

 

مرز شلمچه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر