کد خبر: 434037 A

گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی 3 روز گذشته در کشور؛

رئیس سازمان امداد و نجات با ارائه گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از 11 تا 13 آذر، گفت: خدمات امدادی لازم در 16 شهر و روستای هشت استان‌ آذربایجان‌غربی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان و لرستان به هموطنان ارائه شده است.

به گزارش ایلنا، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی 3 روز گذشته در کشور، افزود: در این مدت استان‌های آذربایجان‌غربی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان و لرستان تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بوده‌ است.

وی با اشاره به ارائه خدمات امدادی به 478 تن از هموطنان درگیر سیل و آبگرفتگی، گفت: بر این اساس 170 قرص نان، 230 قوطی انواع کنسرو، 15 کیلوگرم خرما و 79 تخته پتو میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.

سلیمی همچنین با اشاره به ارائه خدمات امدادی در برف و کولاک از 11 تا 13 آذر در 11 محور هشت استان آذربایجان شرقی وغربی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران و همدان، عنوان کرد: بر این اساس 443 تن از هموطنان از خدمات لازم استفاده کرده و عملیات رهاسازی برای 141 دستگاه خودرو از برف و کولاک انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت 18 تیم امدادی شامل 67 امدادگر و نجاتگر، اظهار کرد: در این زمینه 48 قوطی انواع کنسرو، یک کیلوگرم خرما و 15 تخته پتو میان متاثران توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات همچنین با اشاره به وقوع طوفان روز گذشته در پنج شهرستان بجنورد، مانه و سملقان، بهشهر، نکا و سوادکوه  در استان‌های خراسان شمالی و مازندران، گفت: در این زمینه نیز خدمات امدادی لازم به 2 هزار و 239 تن از هموطنان ارائه شده و یک‌هزار و 650 تن از هموطنان در خراسان شمالی از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

 

سازمان امداد و نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر