کد خبر: 435248 A

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: 57 نفر از قربانیان حادثه حله و 43 نفر از کشته شدگان حادثه تصادف قطار سمنان شناسایی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، احمد شجاعی در نشستی خبری با عنوان "پایان مراحل تعیین هویت جانباختگان حوادث انفجار حله عراق و تصادف قطار سمنان" رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه در حادثه قطار ادعاهایی مبنی بر مفقود شدن 43 نفر وجود دارد، گفت: بررسی این مسئله بر عهده ما نیست ولی واضح است که از اجساد و قطعاتی که از این حادثه به ما تحویل دادند، 43 نفر شناسایی شدند. ما حرف نهایی را با انجام آزمایشات می زنیم و از تک تک قطعاتی که به پزشکی قانونی تحویل داده شد نمونه برداری و آزمایش انجام شد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه ممکن است استان سمنان بعدا قطعاتی را پیدا کرده و به ما تحویل دهد ولی از مجموعه قطعاتی که تاکنون به ما تحویل داده شده 43 نفر تشخیص هویت شده‌اند، افزود: 57 نفر از قربانیان حادثه حله شناسایی شده‌اند که 48 نفر پیکر شناسایی و 9 نفر از طریق قطعه و عضو شناسایی شدند؛ البته قطعات ریزی باقی مانده که کار آزمایش را انجام می‌دهیم و احتمال دارد آمار جانباختگان حله بالاتر رود.

وی با تاکید بر اینکه آزمایشات دی ان ای هزینه بسیاری را بر سازمان پزشکی قانونی تحمیل کرد، گفت: برای هر نمونه حدود 800 هزار تومان هزینه شده این درحالیست که برای شناسایی هر فرد مجبور بودیم کار نمونه برداری را تا چندبار تکرار کنیم.  همه امکانات خود را در این مسیر به کار بردیم و از خانواده‌ها هیچ وجهی دریافت نکردیم حتی برای نمونه گیری به درب منازل خانواده‌های قربانیان مراجعه شد. مسئولان در صورت صلاحدید می‌توانند این هزینه‌ها را جبران کنند.

سازمان پزشکی قانونی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر