کد خبر: 435357 A

عضو شورای شهر تهران از احتمال افزایش تعداد اعضای شورا به 35 نفر در دوره ششم شورای شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد دنیامالی در تذکر پیش از دستور امروز خود با یادآوری اینکه براساس قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا زمان ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات 2 ماه پیش از برگزاری آن است، گفت: براساس تصمیم شورای نگهبان و وزارت کشور 29 اردیبهشت ماه سال آینده به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا انتخاب شده است.

وی ادامه داد: به این ترتیب تاریخ 30 اسفند ماه –امسال کبیسه است- تا ششم فروردین ماه ثبت نام داوطلبان انتخاب شده است که این موضوع در عمل با مشکل مواجه است زیرا این دو انتخابات کلان بوده و جمعیتی چند صد هزار نفری داوطلب شرکت در این عرصه هستند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: با توجه به اینکه بخشی از روزهای انتخاب شده برای ثبت نام داوطلبان در تعطیلات نوروز قرار دارد برخی دستگاه‌ها که وجودشان برای پیشبرد امور داوطلبان مهم است کاملاً تعطیل هستند و ضروری است شورای نگهبان و وزارت کشور در این باره چاره‌اندیشی کنند.

وی همچنین با اشاره به کاهش تعداد اعضای شوراهای شهر و روستا براساس مصوبه مجلس اظهار کرد: در کمیسیون کلانشهرهای مجلس پس از بررسی‌های متعدد مشخص شد که برای شورای شهر تهران 35 عضو لازم است و لایحه مربوطه نیز تقدیم دولت شده اما نتیجه آن در دوره ششم شورا مشخص خواهد شد.

 

 

شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر