کد خبر: 448026 A

دفتر سخنگوی ناجا اعلام کرد؛

دفتر سخنگوی ناجا در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی در خصوص رفتار نفرت انگیز یکی از ماموران، در اطلاعیه‌ای از برخورد قاطع پلیس با هر نوع لغزش رفتاری درون سازمانی خبر داد.

به گزارش ایلنا، در اطلاعیه دفتر سخنگوی ناجا تاکید شده است: نیروی انتظامی مراقبت  از نحوه و شیوه برخورد کارکنان خویش را در شمار یکی از تکالیف و وظایف اساسی خود جای داده است. چه، این نیرو متولی انجام ماموریت‌هایی است که همگان آن‌ها را در شمار ماموریت‌های حمایتی قرار می‌دهند. برای این منظور پلیس همواره از ساز و کارهای نظارتی و مراقبتی ویژه‌ای بهره می‌گیرد تا از وقوع هر نوع لغزش رفتاری و خطای انضباطی و سازمانی جلوگیری نماید و یا در صورت وقوع بلافاصله به مداخله موثر در آن بپردازد.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است :نیروی انتظامی همواره نظارت‌های مردمی را نیز پراهمیت تلقی کرده و برای این منظور سامانه ۱۹۷  را ایجاد کرده است. تا یکایک شهروندان مسئول از آن طریق؛ پلیس را در جریان نظرات خویش قرار دهند. اما علی‌رغم تمام نظارت‌ها و مراقبت‌های درون و برون سازمانی، هراز چند گاهی لغزشی از سوی شمار بسیار قلیل و انگشت شماری از کارکنان چهره می‌نماید، که نه تنها ممکن است شماری از شهروندان را برنجاند، بلکه انبوه کارکنان خدوم، متعهد و وظیفه شناس ناجا را نیز آزرده خاطر می‌سازد.

دفتر سخنگوی ناجا اعلام کرد: پلیس هماره بر شدت نظارت‌ها و مراقبت‌های خود می‌افزاید تامانع از وقوع لغزش‌هایی شود که چهره پاک و اخلاقی سازمان و کارکنان را ملکوک می‌سازد. متاسفانه اخیرا کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که بیانگر رفتار نفرت‌انگیز یکی از ماموران در یکی از استان‌های کشور است.

در این خصوص ضروری است به اطلاع شهروندان محترم برساند که سازمان‌های نظارتی و مراقبتی پلیس حتی پیش از انتشار این کلیپ؛ فرد مذکور را شناسایی و پس از انجام تحقیقات، او را به مراجع قضائی تحویل و همزمان پرونده فرد خاطی در کمیسیون‌های داخلی ناجا در حال بررسی است.

بنابراین ما همچون همیشه یادآوری می‌کنیم که گرچه نرخ وقوع لغزش های رفتاری در سازمان پلیس بسیار قلیل است ،اساسا ما این وقوع اندک را هم بر نمی‌تابیم و با خاطیانی که با رفتار خلاف خود شهروندان محترم را می‌رنجانند قاطعانه برخورد می‌ کنیم، به شهروندان نیز یادآوری می‌ کنیم که سامانه ۱۹۷پلیس همچون گذشته آماده دریافت شکایات؛ نظرات و دیدگاه‌های حمایتی ، تاییدی و انتقادی شماست. 

 

نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر