کد خبر: 448139 A

ایلنا: نتیجه خانواده با انگیزه کینه‌جویی از زن پدربزرگ با هم‌دستش با نیت سرقت به خانه پدربزرگ رفت و پس از سرقت طلاجات دست زن پدربزرگ خود را شکست و متوالی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در  اوایل دی ماه سال جاری  وقوع یک فقره سرقت بعنف از منزل در منطقه خلیج به کلانتری 179 اعلام شد و با حضور مأمورین کلانتری 179 خلیج در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سرقت از یک منزل ویلایی قدیمی متعلق به یک پیرمرد 80 ساله انجام شده و سارقین پس ازسرقت طلاجات متعلق به همسر مالباخته، اقدام به شکستن دست راست این پیرزن 80 ساله نموده و پس از آن متواری شدند . با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت بعنف منزل" و به دستور قاضی رضوانفر ، بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 18 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی با حضور در محل سرقت ، به تحقیق از مالباخته پرداختند ؛ پیرمرد ( مالباخته ) در خصوص نحوه ورود سارقین به داخل منزلش به کارآگاهان گفت : به‌همراه همسرم داخل خانه نشسته بودیم که زنگ خانه به صدا درآمد ؛ به در منزل مراجعه کردم که به محض باز کردن در ورودی ، ناگهان دو نفر با صورت های پوشیده وارد خانه شدند و مرا در حالیکه دهانم را گرفته بودند ، کشان کشان به داخل ساختمان بردند .

مالباخته در خصوص نحوه ارتکاب سرقت توسط سارقین نقاب پوش نیز به کارآگاهان عنوان داشت: سارقین پس از بستن دست و پایم ، به سراغ همسرم رفتند و دست و پای او را نیز بسته و روی زمین دراز کردند؛ این دو نفر ، بی آنکه حتی کلمه ای در خصوص محل نگهداری وجوه نقد داخل خانه از من و یا همسرم داشته باشند ، اقدام به بریدن طلا و جواهرات همراه همسرم کردند؛ در حالیکه همسرم هیچگونه مقاومتی در برابر آنها انجام نداده بود ، بی هیچ دلیلی یکی از سارقین اقدام به شکستن دست راست همسرم کرد  و به سرعت از خانه خارج شدند .

کارآگاهان سارقین نقاب پوش را شناسایی کردند

با توجه به شیوه و شگرد سارقین در ارتکاب سرقت ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت می‌بایست توسط افراد مرتبط  با مالباخته انجام شده باشد ؛ لذا تحقیقات از بستگان و اطرافیان مالباخته در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

کارآگاهان در تحقیقات تکمیلی اطلاع پیدا کردند که مالباخته حدودا دو سال پیش و پس از فوت همسر اولش ، ازدواج مجدد نموده و در واقع همسر کنونی‌اش ، همسر دوم وی می‌باشد.

تحقیقات جهت شناسایی سارقین نقاب پوش همچنان در دستور کار قرار داشت تا در نهایت با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از بستگان مالباخته بنام سعید . ع ( 22 ساله ) به عنوان یکی از سارقین نقابدار شدند ؛ محل سکونت سعید در شهرستان کرج شناسایی ، در ساعت 23:00 مورخه 23/10/1395 دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد . سعید در ابتدا منکر هرگونه اطلاع از سرقت و یا مشارکت در آن شد اما در ادامه تحقیقات لب به بیان حقیقت گشود و اعتراف کرد که سرقت را به‌همراه یکی از بستگان نزدیک شاکی پرونده بنام "ناصر . ن" ( 22 ساله ) انجام داده است؛ بلافاصله هویت ناصر از سوی شاکی مورد شناسایی قرار گرفت و عنوان داشت که ناصر فرزند نوه اش (نتیجه ی مالباخته ) می‌باشد .

با شناسایی محل سکونت "ناصر" در منطقه تهرانسر ، او نیز در همان تاریخ 23/10/1395 دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

ناصر پس از مواجه حضوری با همدستش ، در خصوص انگیزه سرقت و شکستن دست همسر شاکی پرونده به کارآگاهان گفت: پس از فوت مادربزرگ ، پدربزرگ با زن دیگری ازدواج کرد و به نوعی زن دیگری را جایگزین مادربزرگ نموده و همین موضوع باعث کینه به دل گرفتن من از این خانم شد ؛ در واقع انگیزه سرقت و شکستن دست این خانم صرفا برای انتقام گیری از این خانم انجام شد .

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی ، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با تکمیل تحقیقات در خصوص پرونده ، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم صادر و هر دو متهم در اختیار دستگاه محترم قضایی قرار گرفتند .

 

سرقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر