کد خبر: 448307 A

مدیرکل امور اداری آموزش و پرورش خبر داد

ایلنا: مدیرکل امور اداری، تشکیلات و تحول اداری وزارت آموزش و پرورش از ادامه اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدحسن حسینی با اشاره به اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان از نیمه دوم سال ۹۴، اظهار داشت: به منظور اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان، ۱۳۵۰ میلیارد تومان در شش‌ماهه دوم سال ۹۴ و ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال‌جاری تخصیص یافته است.

وی میزان افزایش حقوق معلمان در سه سال اخیر دولت تدبیر و امید را کم سابقه دانست و افزود: در اجرای نظام رتبه‌بندی به طور میانگین حدود ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق داشته‌ایم چراکه بیشتر افراد در رتبه‌های خبره و عالی قرار دارند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش با اشاره به تأثیر نظام رتبه‌بندی در سامان‌دهی نیروها خاطرنشان کرد: بازنشستگی پیش از موعد و اضافه شدن پایه ششم به دوره ابتدایی که در راستای اجرای نظام ۳-۳-۶  انجام شد، موجب کمبود نیرو در دوره ابتدایی شد اما با اجرای نظام رتبه‌بندی، برخی کارکنان ترغیب شدند تا در دوره ابتدایی مشغول به کار شوند.

حسینی تصریح کرد: نظام رتبه‌بندی برای نیروهای دارای سابقه بیشتر از ۶ سال اجرا می شود و در چهار گروه؛ پایه، ارشد، خبره و عالی به ترتیب ۳۵،۲۵،۱۵ و۵۰ درصد حق شاغل، افزایش حقوق داشته‌ایم و افراد در هر زمان که شرایط جدیدی را کسب کنند از مزایای رتبه بالاتر برخوردار می‌شوند.

وی از ادامه اجرای طرح رتبه‌بندی در سال ۹۶ خبر داد و افزود: هر ساله قسمتی از بودجه ‌آموزش و پرورش به نظام رتبه‌بندی اختصاص می‌یابد و افزایش آن نیز تابع افزایش سالانه بودجه ‌آموزش و پرورش است؛ پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۶، حدود ۴ هزار میلیارد تومان به نظام رتبه‌بندی تخصیص یابد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش وپرورش با اشاره به آنچه که در برنامه ششم توسعه درباره رتبه‌بندی معلمان آمده، گفت: در اجرای سند تحول آموزش و پرورش، «نظام سنجش صلاحیت» برای معلمان ایجاد خواهد شد و بر اساس شاخص‌های تعریف شده در این نظام، افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و پس از احراز شایستگی‌های لازم، ارزیابی مستمر آنها ادامه می‌یابد تا در نهایت رتبه‌بندی که در سند تحول آورده شده، محقق شود.

حسینی تصریح کرد: اجرای نظام سنجش صلاحیت، نیازمند طی شدن فرآیندی است که پس از آماده شدن طرح مذکور در آموزش و پرورش به هیأت دولت ارسال و پس از تصویب در کمیسیون مربوطه، برای قانونی شدن در قالب لایحه به مجلس فرستاده می‌شود و در صورت تصویب، اجرایی خواهد شد که البته گذر از این مراحل، زمان بر خواهد بود.

آموزش و پرورش نظام رتبه بندی معلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر