کد خبر: 449159 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق در خوابگاه دانشجویی خبر داد و گفت: این حادثه هیچ مصدومیتی به دنبال نداشت.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، از اعلام آتش‌سوزی ساعت 6:18 صبح امروز در خیابان 16 آذر خبر داد و گفت: 2 ایستگاه آتش‌نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی و خودروی تنفسی به محل حادثه اعزام شدند و مشخص شد؛ یک ساختمان 5 طبقه که به عنوان خوابگاه دانشجویی یکی از دانشگاه‌ها مورد استفاه قرار می‌گرفته است؛ دچار حریق شده است.

وی با بیان اینکه انباری واقع در طبقه منفی یک این ساختمان دچار آتش‌سوزی شده و ساختمان کاملا شعله‌وربود، ادامه داد: دود زیادی طبقات بالا را فرا گرفته و تعدادی از دانشجویان در وضعیت ناایمن محبوس شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اظهار کرد: آتش‌نشانان به دوگروه تقسیم شدند گروهی برای اطفا حریق به زیرزمین رفته و گروهی دیگر برای جستجو و نجات به طبقات بالاتر رفتند

ملکی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان موفق شدند 15 نفر از از دانشجویان را که در وضعیتی ناایمن قرار داشتند به سلامت از محل حادثه خارج کنند و خوشبختانه این آتش‌سوزی هیچ‌گونه مورد مصدومیت به دنبال نداشت.

وی با بیان اینکه عملیات این حادثه ساعت 7:17 به پایان رسید، اضافه کرد: اماکن تجمعی همچون خوابگاه‌ها باید به لحاظ وضعیت ایمنی مناسب بوده و سیم‌کشی برق‌شان کاملا چک شود. همچنین این اماکن باید دارای شلنگ آب، اطفاءکننده و... بوده و نگهبان‌ها به‌ویژه در شیفت شب‌ باید کاملا بیدار بوده باشند.

خوابگاه دانشجویی آتش‌سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر