کد خبر: 449207 A

چهاربند خبر داد:

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات از برگزاری مرحله مقدماتی دوره آموزشی هوشمندسازی مدارس برای حدود 10 هزار نفر از معلمان سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسفندیار چهاربند با بیان این که هزینه برگزاری دوره های مجازی نسبت به دوره های حضوری قابل قیاس نیست، تصریح کرد: پیش از برگزاری این دوره، کمتر از یک درصد معلمان دوره های هوشمندسازی مدارس را به صورت آموزش حضوری گذرانده بودند.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات با اشاره به این که مرحله اول آموزش هوشمندسازی مدارس از آبان تا اواسط دی ماه سال جاری برگزار شد، تصریح کرد: در این مرحله حدود10 هزار نفر از معلمان که تخصص آنان در زمینه رایانه و فناوری اطلاعات بود در سراسر کشور انتخاب و در مدت 7 هفته و 11 جلسه آموزشی به میزان400 هزار نفر ساعت برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای دی ماه سال جاری از 130 هزار نفر از معلمان سراسر کشور معادل 4 میلیون و 200 هزارنفر ساعت ثبت نام به عمل آمده است که این دوره با همان محتوی و ارزشیابی جدید از اول بهمن شروع و تا اواسط اسفند به پایان خواهد رسید.

چهاربند با تاکید بر این که این دوره آموزشی برای حدود700 هزار نفر از معلمان پیش بینی شده است، بیان کرد: در نیمه اول سال 1396 و قبل از شروع سال تحصیلی 97-96 این دوره آموزشی برای معلمان باقی مانده برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: این دوره، مرحله مقدماتی هوشمندسازی مدارس می باشد و کسانی که با موفقیت دوره مذکور را گذرانده باشند به میزان 40 ساعت دوره تخصصی در سامانه ltms برای آنان منظور خواهد گردید.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات تاکید کرد: از آنجاییکه دوره های آموزش ضمن خدمت رایگان می باشد، از معلمان خواست در صورت مشاهده هر نوع تخلف مخصوصاً در زمینه فروش محتوی دوره، مراتب را به مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به آدرس tstc@medu.ir گزارش کنند.

 

فناوری اطلاعات معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر