کد خبر: 449443 A

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه صبح امروز هیات دولت به مناسبت روز هوای پاک، گزارشی را از اقدامات دولت برای بهبود کیفیت هوای کلانشهرهای کشور به هیات وزیران ارایه کرد.

به گزارش ایلنا، هیات وزیران روز چهارشنبه 29 دی ماه به ریاست  رییس‌جمهوری تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز هوای پاک، گزارشی را از اقدامات دولت برای بهبود کیفیت هوای کلانشهرهای کشور به هیات وزیران ارایه کرد.

اقدامات اصلی در زمینه ارتقای کیفیت سوخت به یورو 4، تغییر سوخت نیروگاه‌ها از مازوت به گاز، ارتقای استاندارد تولید خودرو و اجرای نظام بازرسی مستمر خطوط تولید خودرو و اجرای نظام بازرسی مستمر خطوط تولید، خروج 915 هزار خودروی فرسوده (از جمله 40 هزار تاکسی)، اجرای سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا)، توقف شماره‌گذاری و تولید موتورسیکلت انژکتوری از جمله اقدامات مؤثر دولت یازدهم بوده است.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از مطالعات مربوط به کاهش مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا طی سه سال گذشته ارایه کرد.

رییس‌جمهوری ضمن تأکید بر اهمیت آلودگی هوا و آثار مخرب آن بر سلامت و اقتصاد کشور، به توجه ویژه دولت یازدهم به موضوع و اجرای دقیق برنامه‌های فرابخشی کاهش آلودگی هوا اشاره و بر توسعه

حمل و نقل عمومی، اجرای دقیق سیمفا، توسعه طرح بیابان‌زدایی و بسط آگاهی و مشارکت مردم تأکید کرد.

سپس اعضای دولت در روز هوای پاک از سه محصول دانش‌بنیان ایران شامل دو موتورسیکلت دوچرخ و یک کوادسایکل برقی بازدید کردند.

سه وسیله برقی مذکور که طراحی و ساخت نمونه آنها توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از پژوهشکده شهید رضایی‌نژاد، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین صورت گرفته، مراحل نهایی شماره‌گذاری را طی می‌کند.

معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ساخت داخل، همکاری نزدیکی را با سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و شهرداری‌های کشور آغاز کرده و مصمم است بازار این محصول را در مقابل محصولات خارجی صیانت کند.

بازدید روحانی از محصولات تولیدی سه شرکت دانش بنیان

 رییس جمهوری در حاشیه جلسه هیات دولت، از محصولات تولیدی سه شرکت دانش بنیان در زمینه موتورسیکلت و خودرو برقی بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت و در حیاط ساختمان دولت، از خودرو برقی دوسرنشین یوز  محصول شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، موتورسیکلت آویتا محصول پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف و موتورسیکلت برقی متعلق به  شرکت دانش بنیان بنا شریف بازدید کرد و در جریان این بازدید با توضیحات معاون علمی و فناوری و مسئولین این پروژه ها در جریان قابلیت ها و کیفیت این تولیدات قرار گرفت .

روحانی همچنین در محوطه ساختمان هیات دولت با یکی از محصولات رانندگی و ضمن خوب و کیفی ارزیابی کردن تلاش تولیدکنندگان، لزوم توجه هر چه بیشتر به ارتقای کیفیت و ایمنی آن را مورد تاکید قرار داد.

 

روز هوای پاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر