کد خبر: 450206 A

وزیر نیرو با حضور در محل حادثه اعلام کرد؛

چیت‌چیان با بیان اینکه تمام شرکت‌های ذیربط و وابسته به وزارت نیرو برای کمک‌رسانی آماده هستند، گفت: آب و برق مورد نیاز منطقه تامین است همچنین آب و برق سیار برای آواربرداری نیز تامین شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید چیت‌چیان با اشاره به دقایق ابتدایی حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو اظهارکرد: حدود 15 دقیقه بعد از شروع آتش‌سوزی همکاران بخش توزیع برق منطقه در محل حاضر شدند و ابتدا 5 پست اطراف برق‌شان قطع شد چراکه احتمال داشت با  آتش گرفتن شبکه حادثه گسترش پیدا کند.

او ادامه داد: به ترتیب با مانورهایی که انجام شد برق مورد نیاز ساکنین اطراف منطقه تامین شد همچنین برای انجام عملیات نیاز به برق سیار بود تا روشنایی لازم برای آواربرداری در شب و برق دستگاه‌های برش تامین شود که در این زمینه نیز اقدامات لازم انجام شد.

او با بیان اینکه ژانراتورها و پست‌های برق سیار را در منطقه فعال کرده‌ایم؛ گفت: هم‌اکنون تمامی ساختمان‌های اطراف برق دارند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد همچنین برق مورد نیاز برای عملیات آواربرداری و امدادرسانی تامین شده است.

وزیر نیرو درباره وضعیت آب منطقه گفت: از ابتدای شروع حادثه حدود 200 نفر از همکاران آبفای تهران در محل حاضر شدند تا در کار حفاری و نقب برای دسترسی به محل‌هایی که احتمال وجود افراد زیر آوار مانده بود، به آتش‌نشانان کمک کنند که این عملیات به دلیل احتمال تخریب بیشتر و گسترش حادثه متوقف شد.

او ادامه داد: از همان دقایق اولیه فشار آب منطقه افزایش یافت تا و 6 نقطه جدید برای تامین آب برای پاشیدن روی محل آتش‌سوزی فراهم شد همچنین تعداد قابل توجهی ماشین آلات سنگین مانند جرثقیل،‌ لودر و بیل مکانیکی در محل حاضر شد.

چیت‌چیان با اشاره به عمق فاجعه بیان کرد: این فاجعه بسیار دردناک بود و تمام شرکت‌های ذیربط و وابسته به وزارت نیرو برای کمک‌رسانی حاضر شدند؛ گفت: 28 نفر از همکاران آبقای منطقه در حال برشکاری بزرگ تیرآهن هستند تا امکان آواربرداری آسان‌تر شود.

او تاکید کرد: برق و آب منطقه تامین است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد و برق و آب لازم برای آواربرداری نیز تامین شده است.

حمید چیت‌چیان حادثه ساختمان پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر