کد خبر: 450413 A

ساجدی‌نیا:

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه تمهیدات و محدودیت های ترافیکی و انتظامی محدوده محل حادثه ( پلاسکو ) همچنان ادامه دارد، گفت: پلیس ، مسئول تامین امنیت و حفظ اموال آسیب دیدگان است.

به گزارش ایلنا، سردار "حسین ساجدی نیا " ضمن ابراز همدردی با خانواده شهدای آتش نشان در حادثه جانکاه ساختمان پلاسکو، در خصوص تمهیدات و محدودیت های ترافیکی خیابان های اطراف ساختمان پلاسکو، گفت: همچون دو روز گذشته، مسیر غرب به شرق خیابان جمهوری از تقاطع خیابان ولیعصر(عج)، مسیر جنوب به شمال خیابان فردوسی از میدان امام خمینی(ره) به سمت شمال، همچنین مسیر خیابان جمهوری شرق به غرب از تقاطع سعدی، و مسیر میدان فردوسی به سمت جنوب محدودیت های ترافیکی اعمال شده است.

 رئیس پلیس پایتخت افزود: ماموران آتش نشانی، امدادی، اورژانس و پلیس از دقایق اولیه بروز حادثه در محل حضور دارند و احتمالا محدودیت ترافیکی در چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت.

سردار ساجدی نیا تصریح کرد: اموال و گاوصندوق‌هایی که در مجموعه پلاسکو بوده با هماهنگی هیئت مدیره ساختمان، در محل خاصی از سوی پلیس جمع و به صاحبان آن تحویل داده می‌شود.

رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر این موضوع که شهروندان و خانواده ها حتما اخبار را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری کنند، اظهار داشت: پلیس اقدامات لازم برای شناسایی تمام کسانی که در این ساختمان اشتغال یا حضور داشته‌اند را آغاز کرده است.

وی همچنین از شهروندان خواست چنانچه تا کنون نزدیکانشان به خانه مراجعه نکرده‌اند این مسئله را به پلیس آگاهی واقع در خیابان وحدت اسلامی اعلام کنند؛ همچنین کسبه نیز درخصوص اموال از بین رفته‌شان می‌توانند با مدارک لازم هویتی و همچنین اوراق مبنی بر آنکه در ساختمان پلاسکو دارای مغازه یا سرقفلی بوده‌اند به پلیس آگاهی واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین با اشاره به این مطلب که کلانتری 109 بهارستان نیز مسئولیت نگهداری و حفظ اموال شناسایی شده ساختمان پلاسکو را برعهده گرفته است، افزود: مالکان و کسبه ساختمان پلاسکو نگرانی از بابت اموال گران بها و گاوصندوق‌های خود نداشته باشند چرا که پلیس تمامی اموال با ارزش از جمله گاوصندوق ها را نگهداری می کند تا به مالکانشان تحویل شود و از این رو هیچ نگرانی برای مالکان و کسبه ساختمان پلاسکو وجود ندارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به این که ماموران در محدوده اطراف محل حادثه حضور داشته و به برقراری امنیت و نظم انتظامی - ترافیکی می پردازند، گفت:مسئولیت تامین امنیت و حفظ اموال آسیب دیدگان بر عهده پلیس است.

سردار ساجدی نیا از کسبه و مالک‌های واحدهای خیابان جمهوری خواست که از حضور در محل حادثه خودداری کنند و اجازه دهند عملیات آواربرداری به طور کامل و با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

رئیس پلیس پایتخت، با تاکید بر اینکه پلیس تا پایان عملیات آواربرداری در محل حضور خواهد داشت، گفت: نیروی انتظامی همانطور که از دقایق اولیه در این محل مستقر شد تا ثانیه آخر نیز در این عملیات حضور خواهد داشت.

این مقام انتظامی در خصوص برخی شایعات در خصوص این حادثه اظهار داشت: هیچ‌گونه مورد امنیتی در وقوع حادثه آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو دخیل نبوده و در حال حاضر، آواربرداری در محل همچنان ادامه دارد و امنیت در محل حادثه برقرار است.

وی با اشاره به حضور سریع ماموران پلیس و یگان های ویژه در محل حادثه افزود:امنیت در محل حادثه از همان لحظات اولیه برقرار شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان ضمن تقدیر و تشکر از شهروندان برای همکاری با نیروهای پلیس، آتش نشانی و امدادی، از شهروندان خواست تا حد ممکن از مراجعه به مرکز شهر خودداری کنند تا خودروهای امدادی سریع تر به امداد رسانی بپردازند و در صورت نیاز به پیگیری اخبار به مراجع و منابع ذیصلاح و معتبر مراجعه کنند.

آتش سوزی خیابان پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر